“İlk ateşi Çay Mahallesi’nde yaktık”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, TOKİ’nin Çay Mahallesi Ataş yerleşkesinde başlattığı toplu konut inşaatının önümüzdeki haziran ayında tamamlanacağını söyledi. Gültak, “Çay Mahallesi’nde bir ateş yandı. Karanlıkta bir mum yandı. Düşünün 140 dönüm alan. İçinde sadece 14 dönüm bahçe var. Böyle bir yerde mi yaşamak isterseniz yoksa beton içinde mi? Çay mahallesinde bir ateş yaktık inşallah devamı gelir” dedi. Gültak, Barış ve Bahçe mahallelerinde de vatandaşlarla görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

“İlk ateşi Çay Mahallesi’nde yaktık”

ABİDİN YAĞMUR

 

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Güneş Mahallesi’nde yurttaşlarla bir araya geldi. Mahalle muhtarı Nezir Elçi ile birlikte mahalleyi gezen Mustafa Gültak, muhtarlık önünde yurttaşlarla sohbet etti.

Gültak, “Hızlı bir şekilde Akdeniz’i değiştirmeye devam ediyoruz. Güneş mahallesi de bunlardan biri. Burada her Cuma pazar kurulan sokak var. Seçim zamanı pazara geldiğimde pazar sokağında abartısız 20 santim sular biriktiğini gördüm. Kalas atmışlardı, kadınlar, çocuklar onun üzerinden geçiyorlardı. Buna isyan edin dedim. Bana oy verirseniz ilk işim bu yolu yapmak olur dedim. İlk icraatımızda Pazar sokağını yapmak oldu. Akdeniz’in yapılacak çok işi var. Güneş, Şevket Sümer nüfusu çok, yeşil alanı az mahalleler. Buralarda park yapacağız” dedi.

 

“BARIŞ VE BAHÇE’DE İKNA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

 

TOKİ tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi veren Mustafa Gültak, “Yüklenici firma ile görüştüm. Çay Mahallesi’nde altıncı, yedinci ay gibi bitireceğim dedi. Konutlarımız bitiyor. Bir yandan Barış ve Bahçe mahallesindeki insanlarla görüşülüyor. Vatandaşlarımız ikna olduktan sonra Barış ve Bahçe mahallesinde kentsel dönüşümü başlatacağız. Cumhurbaşkanımız da bu konuda özel önem veriyor. Murat Kurum tüm Türkiye’de kentsel dönüşüm yapılmasını istiyor zaten.  İktidarın da vermiş olduğu bu destekle birlikte diyorum ki gelin Akdeniz’i dönüştürelim. Yine kim oturuyorsa aynı kişiler otursun ama daha güzel bir evde otursun.  Çay Mahallesi’nde bir ateş yandı. Karanlıkta bir mum yandı. Düşünün 140 dönüm alan. İçinde sadece 14 dönüm bahçe var. Böyle bir yerde mi yaşamak isterseniz yoksa beton içinde mi? Çay mahallesinde bir ateş yaktık inşallah devamı gelir” ifadelerini kullandı.

 

“YARI OLİMPİK HAVUZ KAZANDIRIYORUZ”

 

Spor Toto’nun spor tesisleri yapılması şartıyla yaptığı para yardımıyla gerçekleşecek projelerden ikisi için ihaleye çıktıklarını anlatan Mustafa Gültak, “İlki Yılmaz Güney Parkı içinde. İlk kez Akdeniz’de yarı olimpik havuz olacak. Aileler çocuklarını başka yere götürmek zorunda kalmayacak. 4 tane sentetik saha yapacağız” dedi.

Mustafa Gültak, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ne de Seyfi Ali Türkoğlu - Şafak Erdur spor kompleksi içinde 230 metrekarelik bir alanı üzerindeki prefabrik yapıyla birlikte tahsis edeceklerini de söyledi.