Mersiniler Tv+ izledi

Televizyon platformu TV+, koronavirüs salgını sebebiyle büyük bölümünü evlerde geçirdiğimiz 2020 yılında da ekran tutkunlarının tercihi oldu. İzleyiciler bu yıl da binlerce dizi, film, belgesel, spor programına büyük ilgi gösterdi. Mersin, 2020 yılında en çok TV+ izleyen şehirler arasında yer aldı.

Mersiniler Tv+ izledi

TV+, 2020 yılını televizyonseverlerin büyük ilgisi ile tamamladı. Binlerce dizi ve filmin yanı sıra spordan belgesel ve çocuk kanallarına kadar zengin yapımlarıyla yoğun bir izlenme dönemi geçiren TV+’ı en çok kullanan illerin başında İstanbul yer alırken, onu İzmir, Adana, Ankara, Mersin, Antalya, Bursa, Gaziantep, Diyarbakır ve Kayseri takip etti.
2020’DE TÜRK KOMEDİ FİLMLERİNE BÜYÜK İLGİ
Yılın en çok ilgi gören filmleri arasında koronavirüs sürecine benzer senaryoları ile dikkat çeken 2011 yılı yapımı ‘Salgın’ ve Güney Kore’de ortaya çıkan bir virüs ile halkın yaşadıklarını konu alan ‘Dünya Savaşı Z’ yer aldı. 2020 yılında komedi filmleri de oldukça ilgi gördü. Özellikle Türk komedi filmleri arasında en beğenilen yapımlardan olan Gupse Özay’ın yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği ‘Deliha 2’ ve ‘Ölümlü Dünya’ da en çok izlenen yapımlardan oldu. 2020 yılının en çok izlenen diğer filmleri arasında ise Transformers serisinin beşincisi ‘Transformers 5: Son Şövalye’, ‘Sahil Güvenlik’, ‘Jumanji: Vahşi Orman’, ‘Başlat: Ready Player One’, ‘Fokus’ ve Görevimiz Tehlike altıncısı olan ‘Mission: Impossible Yansımalar’ yer aldı.
Minik izleyicileri için de dünyaca ünlü animasyon şirketlerinin eğlenceli ve öğretici yapımlarını gösterime sokan TV+’ta 2020 yılının en fazla izlenen çocuk programları ‘Madagaskar Serisi’, ‘Şirinler 3: Kayıp Köy’, ‘Sünger Bob Filmi: Sünger Karaya Çıkıyor’ ‘Tom ve Jerry: Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası ve ‘Buz Devri’ serileri oldu.  Bu filmlerin yanı sıra ‘Otel Transilvanya’ serisi, ‘Emoji Filmi’, ‘Lego DC Adalet Türk çizgi dizisi olan ‘Pepee’ de en çok izlenen yapımlar arasında sıralamaya girdi.
500 MİLYON DAKİKADAN FAZLA EBA TV İZLENDİ
Koronavirüs salgını sebebiyle uzaktan eğitime geçiş yapılan 2020 yılında, çocuklar derslerini TV+’ta yer alan EBA TV kanalından takip etti. İlkokuldan liseye kadar olan tüm kanallar 500 milyon dakikadan fazla izlendi.  (Haber Merkezi)