Belediyeler arasında yeni tartışma konusu belli oldu: Moloz!

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait kamyonların ilçedeki bir araziye moloz döktüğünü, bu şekilde kendisine komplo kurulduğunu iddia etti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in son meclis toplantısında “Akdeniz’de çöp dağları var” dediğini hatırlatan Gültak, Vahap Seçer’den bu konuyla ilgili açıklama beklediklerini ifade etti.

Belediyeler arasında yeni tartışma konusu belli oldu: Moloz!

AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Gültak arasında son meclis toplantısında, “Akdeniz’de çöp dağları var” tartışması yaşanmıştı.

Mustafa Gültak, belediye binasında bir basın toplantısı yaparak, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni, resmi araçlarla, ilçede bazı yerlere moloz ve çöp dökmekle suçladı. Mustafa Gültak’ın açıklamaları şu şekilde:

“Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin son Meclis toplantısında, Başkan Sayın Vahap Seçer; Akdeniz ilçemizin mahalleleri ve sokaklarında çöp dağları olduğunu iddia etmiş; belediyemizi ve saha ekiplerimizi görevini yapmamakla itham etmişti. Oysa Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz, 65 mahallemizin tamamında, onlarca araç ve yüzlerce personel ile haftanın 7 günü ve 24 saat esasına göre kesintisiz hizmet vermektedir. Ayrıca bir ekibimiz, acil durumlarda vatandaşlarımızdan gelen şikâyetlere en kısa sürede müdahale etmektedir.  Elimdeki şu fotoğraflarda ve cep telefonu ile çekilen videoda; Akdeniz ilçemiz sınırlarında yer alan Güneş Mahallesi içinde bulunan bir araziye, çöp ve moloz döken (34 CIP 750) ve (01 UH 021) plakalı kamyonlar görülmektedir. Bu kamyonların birinde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin logosu ve ismi, diğerinde de MESKİ logosu yer almaktadır.  Kamyonların, bu alana moloz döktükleri, sahada görevli ekiplerimizce de fotoğraf ve videoyla da kanıtlanıp belgelenmiştir. Sahada görevli personel arkadaşlarımız, bu alana daha önce de kamyonların çöp ve moloz döktüğünü fark etmiş ve uyarılarda bulunmuştur. Ancak her ne hikmetse, söz konusu araziye çöp ve atıklar dökülmeye devam etmiştir.  Şimdi soruyorum! Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer, meclis toplantısında, bizleri; Akdeniz’in mahalleleri ve sokaklarını temizlememekle, çöp ve atık dağlarına ‘mahkûm etmekle’ itham ederken, Büyükşehir ve MESKİ’ye ait bu kamyonların Güneş Mahallesi’ndeki bu araziye tonlarca çöp, moloz ve atık dökmesini nasıl açıklayacaktır?  Yine soruyorum; sahada görevli personel arkadaşlarımız, vatandaşlarımızın sağlığı, huzuru ve esenliği için; Akdeniz’in temizliği için gece-gündüz demeden özveriyle çalışırken; kamyon kamyon çöp ve moloz dökülmesiyle ortaya çıkan bu görüntünün hesabını kim verecektir? Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Seçer’in ve MESKİ yetkililerinin; bize yönelik ‘komplo kokan’ bu hareket karşısında bir açıklaması olacak mıdır?  Tonlarca atık dökülen bu arazinin, fen işleri ve çevre koruma müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizce, iş makineleri yardımıyla saatler süren çalışmayla temizlendiğini, halk sağlığını tehdit eden atıkların mahalleden çıkarıldığını da kaydetmek isterim.”