HDP’den gazetemize ziyaret

HDP Mersin İl Eş Başkanı Gülbahar Şöfer, Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Bedriye Kuş ve Yerel Yönetim Sözcüsü İhsan Derinöz gazetemiz Güney’i ziyaret etti.

HDP’den gazetemize ziyaret

Genelde ve yerelde birçok çalışma yapan, ülke sorunlarına ilişkin görüşlerini ve çözüm önerilerini sunan HDP’nin medyada yeterince yer bulamadığını söyleyen Mersin İl Eş Başkanı Gülbahar Şöfer, “Televizyonlarda HDP tartışılıyor ama HDP’nin temsilcisi olmadan tartışılıyor. Mersin’de, Türkiye’de önemli çalışmalar yapıyoruz. Ama maalesef medyanın ambargosu söz konusu. Mersin yerel basının da tarafsız kimliğini koruyan, herkesin sesini duyurmasına olanak veren gazeteler de var. Güney de bunlardan birisi” dedi.

Belediye meclisi üyesi Bedriye Kuş da, belediye meclislerinde önemli çalışmalara imza attıklarını, birçok yanlıştan dönülmesini sağladıklarını vurguladı. Kuş, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yerel medyaya destek vermesi gerektiğine de işaret etti.

Gazetemizin genel yayın yönetmeni Ali Adalıoğlu da halkın haber alma hakkı için görevde olduklarını belirterek, “Günümüzde medya maalesef bir yerlere taraf olmaya zorlanıyor. Elbette bunda en büyük sorumluluk yine meslektaşlarımıza ait. Tüm bunlara rağmen biz gazetecilik çizgimizi bozmadan yayın hayatına devam ediyoruz. Gazetecilik kar edilecek, çok para kazanılacak bir iş değildir. Gazetecilik bir yaşam biçimidir. Halkın yanında olmaktır, doğrunun yanında olmaktır, toplumun her kesimiyle diyalog kurmaktır. Ben ve ekip arkadaşlarım bu anlayışla mesleğimizi sürdürüyoruz” dedi. (Haber Merkezi)