Voleybolda mutlu hafta! | Güney Gazetesi Mersin

Voleybolda mutlu hafta!

Voleybolda mutlu hafta!


ZELİHA ÖZİPEK

 

Türkiye Voleybol Erkekler 2.Lig 3.Grup’ta mücadele eden Kılıç Silifke İdman Yurdu, ilk maçında Konya deplasmanında karşılaştığı Ilgın Uğur Spor’u 3-0 net bir skorla yendi.Seyircisiz oynanan karşılaşmada, Ahmet Doğan, Emre Eroğlu, Kaan Karadaş, Necati Keçeli, Ahmet İğret, Atakan Erbaş, Ali Şimşek, Mahmut İğret, Görkem Can Gündüz, Sedat Kızgın, Haydar Oğulcan Dalaran, Arda Dölek, Yusuf Eren Çelik kadrosu ile sahaya çıkan Kılıç Silifke İdman Yurdu 25-11, 25-17 ve 25-15 setlerle karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı.

 

“GALİBİYETLE DÖNDÜĞÜMÜZ İÇİN MUTLUYUZ”

Karşılaşmanın ardından açıklama yapan Kılıç Silifke İdman Yurdu Kulübü Başkanı Gürhan Dölek, “Karşılaşmadan galibiyetle döndüğümüz için çok mutluyuz.  Teknik heyetimizi ve sporcularımızı galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Takımımıza maddi manevi destek veren sponsorlarımıza ve Silifkelilere teşekkür ediyorum.” dedi. Ligin ilk maçında Konya deplasmanından galibiyetle döndüklerini ifade eden Kılıç Silifke İdman Yurdu Başkan Yardımcısı Cemil Parlar ve Voleybol Şube Sorumlusu Mustafa Göksu Aydemir , “Bu yıl ciddi yatırımlar yaptık. Hedefimize ulaşmak tek düşüncemiz. Silifke halkının desteği ile 1.lige çıkmak istiyoruz. Bugünde Ilgın Uğur Spor karşısında galip geldiğimiz için çok mutluyuz. Takımımızı kutluyoruz.” sözlerini kullandı. Kılıç Silifke İdman Yurdu Antrenörleri Eyüp Doğan ve Ali Çetin ise, “Bu yıl biz başarılı olmak için planlamalarımızı yaptık. İyi bir kadro kurduk. Hedefimiz kesinlikle 1. Lige çıkmak. Bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz. Ligin ilk maçında iyi mücadele eden ve galip gelen oyuncularımızı tebrik ediyorum.” dediler. Kılıç Silifke İdman Yurdu 31 Ekim 2020 Cumartesi günü saat 14.00’da Silifke Kapalı Spor Salonunda Aksaray MTLA’yı konuk ederken, karşılaşma seyircisiz oynanacak.

 

TÜM TAKIMLAR GALİP GELDİ

Öte yanda Türkiye Voleybol Kadınlar 2.Ligi’nde mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, Hatay Voleybol’u hükmen 3-0 yenerken Tarsus Belediyespor ise deplasmanda Anka Gençlik Spor’u 3-0 yendi. Yenişehir Belediyespor ise haftayı bay geçerken voleybolda 2.Lig’de Mersin’i temsil eden tüm takımlar haftayı galibiyetle kapattı.