Toroslar EDAŞ yatırımlarını anlattı | Güney Gazetesi Mersin

Toroslar EDAŞ yatırımlarını anlattı

Toroslar EDAŞ, 2020 yılının ilk 9 ayında Mersin’de bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürdüğünü açıkladı.

Toroslar EDAŞ yatırımlarını anlattı


Elektrik dağıtımını dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile gerçekleştiren Toroslar EDAŞ, Mersin’de yılın ilk 9 ayında müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımı ile çalıştı.

Toroslar EDAŞ, Mersin’de hizmet verdiği 9 bin 925 trafo ve 21 bin 758 kilometre hat uzunluğunda sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.

Akdeniz, Erdemli, Toroslar, Mezitli, Yenişehir, Tarsus, Çamlıyayla, Gülnar, Aydıncık, Silifke, Anamur, Bozyazı ve Mut’ ta 26 bin 667 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Toroslar EDAŞ ekipleri, bölgede 116 pano ile 114 trafo ve 253 dağıtım merkezini de elden geçirdi. Ayrıca kentte 1274 Km’lik hattın bakımı tamamlandı.

Toplam 388 kilometrelik yeni yeraltı hattı tesis eden Toroslar EDAŞ ekipleri, kentte 7595 yeni aydınlatma armatürünün montajını da tamamladı. Ayrıca yeni 320 elektrik panosu ve 135 trafo merkezi montajı da tamamlandı.

Söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile Toroslar EDAŞ 2020 yılının ilk 9 ayında koymuş olduğu hedefleri gerçekleştirdiğini duyurdu.

7/24 hizmet sunan Toroslar EDAŞ, www.toroslaredas.com.tr, Toroslar 186 Mobil Uygulaması ve 186 numaralı Müşteri Hattı’ndan tüm müşterilerinin soru ve sorunlarını dinleyerek çözüm bulmaya çalışıyor. (Haber Merkezi)