Bir bisiklet masalı

İzmir’de yaşayan Elmalı ailesi, 5 yaşındaki çocukları Masal’ı da yanlarına alarak bisikletle Türkiye turuna çıktı. ’1 Bisiklet Masalı’ adı verdikleri turda 105 günde 3 bin kilometre yol kat eden aile Mersin’e de uğrayacak.

Bir bisiklet masalı

İzmir'de yaşayan ve ulaşım aracı olarak bisiklet kullanan Engin Elmalı ve eşi Senem Elmalı, 5 yaşındaki çocukları Masal'ı da yanlarına alarak 4 Temmuz’da bisikletle Türkiye turuna çıktı. Peyzaj mimarı olan baba Engin Elmalı bu tur için işinden ayrılırken anne Senem Elmalı ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesinde mühendislik görevinden 6 aylık ücretsiz izne ayrıldı. İzmir'den yola çıkan aile, onlarca şehre uğradı.

4 Temmuz’da İzmir'den yola çıktıklarını ve Türkiye turunun 105'inci gününde olduklarını belirten Engin Elmalı, "Peyzaj mimarıyım 4 Temmuz’da başladığımız maceranın 105’inci günündeyiz şuan Batman’dayız. Karadeniz Bölgesini tamamladıktan sonra Artvin’den, Ardahan, Kars, Iğdır, Doğu Beyazıt, Van, Tatvan, Bitlis ve Batman’a ulaştık. Bundan sonraki güzergahımız Midyat, Mardin, Diyarbakır, Urfa, Gaziantep, Hatay, Adana, Mersin, Antalya, Muğla, Aydın ve İzmir yapmak istiyoruz. Şu ana kadar toplam 3 bin kilometre civarında yol aldık. Bundan sonra İzmir’e varıncaya kadar olan mesafemiz tahminen 2 bin kilometreyi biraz geçecektir. Yolculuğumuz keyifli geçiyor. Doğu Anadolu Bölgesi çok güzel çok misafirperver insanlarla karşılaşıyoruz. Her yerde bizi ağırlamak isteyenler çay kahve, yemek ikram isteyen insanlarla karşılaşıyoruz. Bu bölgeyi tanıdığımızdan gördüğümüzden çok memnunuz tekrar geleceğimizi düşünüyoruz" dedi. (İHA)