MDOB sezonu açtı | Güney Gazetesi Mersin

MDOB sezonu açtı

Mersin Devlet Opera ve Balesi 2020 – 2021 sezonuna ‘Sahneden Yansımalar Açılış Gösterisi’ ile başladı. “Sahneden Yansımalar” gösterisi büyük beğeni kazandı.

MDOB sezonu açtı


ZELİHA ÖZİPEK

 

Mezitli Amfitiyatro’ da gerçekleşen açılış gösterisinde Rossini, Offenbach, Bizet, Lehar, Puccini, Mozart, Mascagni, Strauss ve Verdi gibi dünyaca tanınmış bestecilerin eserleri seslendirildi.

Etkinlikte, Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Simge Büyükedes, Sevinç Demirağ, Ayşegül Devrim Dinçer, Avşin Dilara Kaymak, Funda Uyanık, Gülden Vurandemir, Bülent Bezdüz, Emrah Sözer, Serkan Karagöz ve Faik Mansuroğlu solist olarak yer aldı.

Ayrıca, MDOB bale solistleri Polen Gezmiş, Özlem Şenormanlılar, Ozan Demirbaş ve Burak Serkan Cebeci Arturo Marquez’ in müzikleri ile Frida balesinin final bölümünü ve C. Saens’ in Kuğunun Ölümü eserinden bir kesiti sahneye taşıdı.

Mersin Devlet Opera ve Balesi orkestra, koro ve bale sanatçılarının eşlik edeceği programın orkestra şefliğini Nezih Seçkin, rejisörlüğünü Kenan Korbek, koro şefliğini Anıl Aydın, koreografisini Mersin Devlet Opera ve Balesi Sanat Yönetmeni ve Müdürü Serbülent Biçer, ışık tasarımını Tarı Deniz yaptı.

Mezitli Amfi Tiyatroda gerçekleşen etkinlikte sanatseverler pandemi kurallarına uygun olarak gösteriyi izlerken, başarılı sanatçıları ayakta alkışladılar.