ÇBK’ya yakışmadı: 69-58 | Güney Gazetesi Mersin

ÇBK’ya yakışmadı: 69-58

ÇBK oyunun ilk periyodunda kötü bir oyun sergiledi. Ancak ikinci periyotta oyuna ağırlığını koyarak ilk yarı sonunda soyunma odasına 34-30’luk skor avantajı ile gitmeyi başardı. İkinci yarıdaki oyunuyla hayal karıklığı yaratan ÇBK, rakibine yenilmekten kurtulamadı: 69-58

ÇBK’ya yakışmadı: 69-58


AHMET SÜTCÜ

 

Ligin ikinci hafta maçında ÇBK, başkentte Nesibe Aydın’a konuk oldu. Maçın ilk basketi ev sahibi ekipten geldi. ÇBK hücumdan boş dönünce 4-0’lık bir seri yakalayan Nesibe Aydın’a ÇBK 6-0’lık bir seriyle karşılık vererek 6-4 öne geçti. Daha sonra karşılıklı basketlerle Mersin ekibi skoru 10-6 yapsa da, üst üste hücumlardan boş dönünce Nesibe Aydın içerden bulduğu basketlerle rakibini yakalayarak skoru eşitledi: 10-10. Mersin Yenişehir Belediyesi ÇBK hücumlarda çok top kaybı yapınca skor üstünlüğünü tekrar ele geçiren ev sahibi ekip ilk periyodu 19-11 önde kapadı.

ÇBK ikinci yarıya iyi başladı. Rakibini Kristine ile boyalı alan sokmayan turuncu-mavililer 2 üçlük bir de içerden buldukları basketle 13. dakikada skoru eşitledi:19-19. Daha sonra karşılıklı basketler vardı. ÇBK dış atışlarla skora giderken ev sahibi ekip boyalı alandan bulduğu basketlerle skora tutunsa da ilk yarı sonunda turuncu - mavililer soyunma odasına 34-30’luk skor avantajı ile gitti.

İlk yarıda ÇBK’nın skor yükünü toplamda 24 sayı üreten Manolya, Gökşen ve Luidmyla çekerken, Alina ve Kristine da çember altında ribauntlarda etkili oldu.

İkinci yarıya ÇBK oldukça kötü başladı. Üst üste top kayıpları ve boş atışlar sonrası rakibine yakalan turuncu mavililer son çeyreğe de 48-43 geride girdi.

32. dakikada farkı 16 sayıya çıkaran (59-43) Nesibe Aydın maçı kazanarak, rakibine hayal kırıklığı yaşattı: 69-58