MDOB oda orkestrası konseri verecek | Güney Gazetesi Mersin

MDOB oda orkestrası konseri verecek

Mersin Devlet Opera ve Balesi 19 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 21.00’ da Mezitli Amfitiyatro’ da Oda Orkestrası Konseri düzenliyor.

MDOB oda orkestrası konseri verecek


Konserin solist sanatçıları Novavon Flute Quartet üyesi olan , yurtiçi ve yurtdışında konserler veren flüt sanatçısı Fırat Azimov,  klasik eğitiminin yanı sıra ünlü caz müzisyenlerinden  caz eğitimi de almış olan ve bu dalda birçok konser vermiş  flüt sanatçısı Çağla Canen;  An Evening with Huge Jackman, Phantom of the Opera gibi dünyaca ünlü temsillerde ve İstanbul  Şehir Tiyatrosu’nda  çeşitli müzikal ve oyunlarda performans sergilemiş olan  klarinet sanatçısı Keremcan Köse olacak.

Konzertmeister Marina Kvlividze’ nin öncülüğündeki programda Edvard Grieg Holberg Süit, Johann Sebastian Bach Brandenburg Konçerto 51. Bölüm , Oda Orkestrası ve Flüt için 5 Bölüm, Henry Purcell Andelazer Süit 3. Bölüm, Louis Spohr Klarinet için Fantazi ve Varyasyonlar ve Kara Karaev Minyatür Ayşe ve Dans yer alıyor.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası sanatçılarının yer aldığı, yaklaşık 1 saat sürecek olan konser, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen, yeni seyirci oturma düzeni ve orkestra dizilimi ile güvenli bir ortamda dinleyicilerin beğenisine sunuluyor. (Haber Merkezi)