Avukat, avukatı Allah’a havale etti!

Erdemli’de görülen bir tapu davasında, Almanya’da yaşayan bir imamın müvekkilliğini üstlenen avukat, mahkeme dosyalarında pek görülmeyen bir dilekçeye imza attı ve meslektaşını ahirette hesaplaşmak üzere Allah’a havale etti.

Avukat, avukatı Allah’a havale etti!

ESRA ŞASİ YAĞMUR

 

Mahkeme dosyasına giren dilekçede avukat, meslektaşına karşı şu ifadeleri kullandı:

“Davacılar vekili Kamil Veli Ak, bilirkişiler raporuna karşı beyan dilekçesinde ‘davayı uzatıp sürüncemede bırakmak’ suçu ile davalı tarafa dolayısıyla vekiline de etik olmayan bir sataşmada bulunmuştur. Müvekkillere hoş görünmek için yapılan bu sataşmaların ve suçlamaların dosya kapsamında hiçbir haklı tarafı olmadığı açık açık ortadır. Etik olmayan ve dava ile ilgisi bulunmayan bu haksız suçlamayı yapanları ahirette hesaplaşmak üzere yüce yaratıcıya havale ediyoruz.”

Aleyhinde ifadelere yer verilen dilekçeyi sosyal medyadan paylaşan Avukat Kamil Veli Ak, 30 yıllık avukat olduğunu, ilk kez bir meslektaşının böyle bir dilekçe içeriği hazırladığını gördüğünü söyledi.

Erdemli’de akrabalar arasındaki bir tapu uyuşmazlığı davasında davacı taraf vekili olduğunu kaydeden Ak, “Bilirkişi heyetinin raporuna itirazımızı sunarken davalı tarafın davayı uzatmaya matuf davranışlar gösterdiğini ifade ettim. Bu hukuki bir deyimdir. Davalarda taraflar birbirine karşı bu tür ifadeler kullanır. Kaldı ki davayı uzatmaya çalışmak da avukatlar açısından bir taktiktir. Bunu karşı taraf da bana söyleyebilirdi. Davalı Almanya’da yaşayan bir imam. Davalının vekili, sanırım söyleyecek başka sözü kalmadığı için, bizi ahirette hesaplaşmak üzere Allah’a havale ettiğini söylüyor ve bunu dava dosyasına konulan dilekçeye yazıyor. Belki de kendisi müvekkiline hoş görünmek istiyor. 30 yıllık bir avukat olarak ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım. Avukatlığın içinde bulunduğu durumu göstermek adına sosyal medya hesabımdan paylaştım” dedi.