Türbeye başkan eli

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Adanalıoğlu Mahallesi’ne misafir oldu. Ziyaretinde Başkan Gültak’a; başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte; Adanalıoğlu Muhtarı Kazım Can, Limonlu Muhtarı İsa Sakar ve Akdeniz Muhtarı Cengiz Demir de eşlik etti.

Türbeye başkan eli

Belediye ekiplerinin bölgedeki çalışmalarını yerinde inceleyip bilgi alan Başkan Gültak, vatandaşlar, üreticiler ve esnafın talep ettiği hizmet ve çalışmalar için ilgili birimlere talimat verdi.

Muhtarlar, hizmetler nedeniyle teşekkürlerini dile getirirken; üreticilerin talebi üzerine mahalleden geçen derede inceleme yapan Başkan Gültak, derede ıslah ve temizlik çalışması başlatılması amacıyla DSİ yetkilileriyle görüştü.

 

TÜRBE BOYADI, TABELASINI TAKTI

Mahalleyi ziyaretinde, eline boya fırçası alıp, vatandaşlar için büyük önem taşıyan ve yüzlerce insanın ziyaret ettiği Şeyh İbrahim El Hekim Türbesi’nin bahçesinde bulunan bordürleri de boyayan Başkan Gültak; türbenin yenilenen tabelasını da matkapla yerine yerleştirdi.

 

‘MAHALLE ZİYARETLERİMİZ KENDİMİZİ DE KONTROL ETMEMİZİ SAĞLIYOR’

Ziyaretini değerlendiren Başkan Gültak, “Akdeniz’de göreve geldiğimiz günden beri; muhtarlarımız, vatandaşlarımız ve esnaflarımızla buluşmaya aralıksız devam ediyoruz. Çünkü Akdeniz’i ve halkımızı çok önemsiyoruz. Mahalle sakinleri ve muhtarlarımızla sohbet etmek, daha verimli sonuç almamızı sağlıyor, sorunları hızlı şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Mahallemize tekrar geldiğimizde; ‘neler yaptık, neler yapacağız’ gibi konularda kendimizi kontrol ediyoruz. Akdeniz’de artık huzur, barış ve kardeşlik hâkim oldu. Akdeniz artık daha çok hizmet alan, değişen ve dönüşen bir ilçe olma yolunda ilerliyor. Halkımızın arasında olmaya, talep ve sorunları dinleyip çözüm üretmeye devam edeceğiz” dedi.

 

‘SOĞUK ASFALT TESİSİ PROJESİ İHALE AŞAMASINDA’

Bahçe yollarındaki sıkıntıların da giderileceğini kaydeden Başkan Mustafa Gültak sözlerini şöyle sürdürdü: “Akdeniz’de soğuk asfalt tesisi kurmak için Çevre Bakanlığı’ndan 2 milyon liralık hibe sağlanacak, proje ihale aşamasında. Proje bittiğinde mucur yerine soğuk asfalt dökeceğiz. Okullarımızın tadilatı ve eksikliklerinin tamamlanması için talimat verdim. Bugüne dek farklı mahallerimizde 50’den fazla okulumuzun tadilatı yapıldı. Ekiplerimizin Şeyh İbrahim El Hekim Türbesi’nin tamamını kapsayan tadilatı da devam ediyor. Mahallemize mini basketbol sahası da kazandıracağız. Konuyu yetkililerle görüştüm; su kanallarının temizliği ve ıslahı da yerine getirilecek.”  (Haber Merkezi)