Mersin ve Tunceli Baro Başkanlarından “Dayanışmayı sürdürelim” çağrısı

Tunceli Barosu Başkanı Kenan Çetin, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı ziyaret etti. Baro başkanları, savunma mesleğine yapılan parçalanma politikasına karşı tüm barolara ‘dayanışmayı sürdürelim’ çağrısı yaptı.

Mersin ve Tunceli Baro Başkanlarından “Dayanışmayı sürdürelim” çağrısı

Mesleki sorunlara yönelik karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Siyasi iradenin yıldırma ve susturma politikasına karşı savunmanın dimdik ayakta kalabilmesinin en önemli nedeni; savunmanın gücünü bağımsızlığından, mesleki dayanışmadan ve halktan almasıdır. Savunma ne kadar hırpalanmaya çalışılırsa o kadar güçlenecektir, ne kadar bölünürse o kadar çoğalacaktır. Yeni adli yılda savunmayı zor günler beklerken, savunmayı sindirmeye çalışanları da zor günler beklemektedir. Çünkü savunmanın temsilcileri olarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu süreçte tüm barolardan beklentimiz, çoklu baro sistemine karşı vermiş olduğumuz ortak mücadeleyi sürdürmektir” dedi.

Tunceli Barosu Başkanı Kenan Çetin ise “Baroların ortak mücadelesi ve kararlılığı karşısında kazanan savunma olacaktır” dedi. (Haber Merkezi)