Ata’mıza layık görülen punto!

Vatandaş, kutlama afişlerinin CHP’li Büyükşehir’e yakışmadığını ileri sürerek, “Büyük Zafer’in Büyük Kahramanı Atatürk’ün adı doğru dürüst yazılmamış. Cümle içinde Ata’mız yazılarak adeta geçiştirilmiş. Başkan Seçer bu kutlama pankartlarını görmüyor mu?” diye eleştiride bulundu.

Ata’mıza layık görülen punto!

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili kutlama mesajı tepki çekti.

Büyükşehir Belediyesi her bayramda olduğu gibi, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili hazırlanan kutlama pamesajlarını kentin dört bir yanındaki billboard ve megabordlara astırdı.

“Kahramanlara Selam Olsun” diye başlayan kutlama mesajında Atatürk’ün doğru dürüst vurgulanmaması üzerine Gazetemizi arayan bazı Mersinliler, “Bu CHP’li Belediyeye yakışmadı. Böylesi kutlama mesajlarında Atatürk adı v uygulayıcı olmalıdır. AKP İktidarı zaten Atatürk’ü ve devrimlerini unutturmak için elinden geleni yaparken, CHP’li belediyelerin bu konuda daha dikkatli olması gerekmez mi?” diye sitem ettiler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Basın -Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi tarafından hazırlanan afişlerde Başkan Seçer ve tartışmalı logonun çok büyük şekilde yazılması ise tam bir işgüzarlık/yağcılık olarak nitelendirildi.

GÜNEY’in notu: CHP’li Vahap Seçer’in Atatürkçülüğünü tartışmıyoruz. Ancak, daha hassas olması gerektiğini düşünüyoruz. Ve de işgüzarların uyarılmasını! (Haber Merkezi)