TOBB toplantısında Mersin masaya yatırıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ’nun katılımıyla gerçekleşen Mersin İl ve İlçeleri Oda ve Borsalar Müşterek Meclis Toplantısına Mersin’deki tüm Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Başkanları, Meclis Üyeleri, Komite Başkanları, MTSO Yüksek İstişare Kurulu, TOBB Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu katıldı. MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, “Pandemi süreci öncesinde TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşüp planladığımız Çukurova Bölgesel Yatırım ve Kalkınma Planı çalışmalarına pandemi sürecinde ara vermek zorunda kalmıştık. Önümüzdeki süreçte bu çalışmalara TOBB Başkanımızın önderliğinde yeniden odaklanmak istiyoruz” dedi.

TOBB toplantısında Mersin masaya yatırıldı


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ’nun katılımıyla gerçekleşen Mersin İl ve İlçeleri Oda ve Borsalar Müşterek Meclis Toplantısına Mersin’deki tüm Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Başkanları, Meclis Üyeleri, Komite Başkanları, MTSO Yüksek İstişare Kurulu, TOBB Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu katıldı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu pandemi sürecinde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verip önümüzdeki süreç için üzerinde çalıştıkları konuları özetlediği konuşmasında, “Pandemi sürecinde Oda ve Borsaların ne kadar önemli olduğunu çok net gösterdik. Salgının ilk gününden itibaren Oda ve Borsalarla hızlı çalışmalar gerçekleştirdik. Üyelerinizin sorunlarının doğrudan Cumhurbaşkanına taşınması ve ardından da çözümünde ciddi katkılarınız oldu. İlettiğimiz konuların %99 unda çözümler üretildi. Önümüzdeki süreçte de üyelerinizle yakın temas içinde olmayı sürdürmelisiniz. Üyelerden gelen sıkıntıları bize iletmeye devam edin ki yardımcı olmayı sürdürelim” dedi.

 

“TOBB BAŞKANIZIN ÖNDERLİĞİNDE ODAKLANMAK İSTİYORUZ”

Toplantıda konuşan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, “Pandemi süreci öncesinde TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşüp planladığımız Çukurova Bölgesel Yatırım ve Kalkınma Planı çalışmalarına pandemi sürecinde ara vermek zorunda kalmıştık. Önümüzdeki süreçte bu çalışmalara TOBB Başkanımızın önderliğinde yeniden odaklanmak istiyoruz. TOBB Topluluğu çok koordineli ve hızlı hareket ederek birlikte çalışmanın önemini göstermiş oldu. Katılımcılar tarafından döviz fiyatlarının dalgalanmasından, bankaların kredi taleplerinde zorluklar çıkarmasına, lisanslı depoculuktaki eksikliklere, ilçelerimizde yeni kurulacak olan organize sanayi bölgelerinde yapılacak alt yapılara, limon depolama alanlarına, yeni yapılmakta olan otoyol-yol çalışmalarına, bölgemizdeki limanlarla ilgili sorunlara, yeni liman yatırımlarına, Taşucu-Seka limanının ekonomiye kazandırılmasına, dış ticaretteki gümrük işlemlerine, tarım ve gıda sektöründeki sorunlara, tarım sigortalarındaki sorun ve teşviklere, turizm sektörünün başta finansman olmak üzere sorunlarına, eğitim sektörünün sorunlarına, imar planları ve kıyı kenar çizgisi sorunlarına, lojistik sektörünün sınır kapılarında karşılaştığı sorunlara, sanayicilerin KGF kredi sorunlarına, perakende sektörünün ulusal zincir mağazalar karşısındaki durumlarına, tıbbi malzeme ve sağlık sektöründeki sorunlara, akaryakıt sektöründeki istasyon enflasyonuna, GEKAP ile ilgili çözülmesi gereken sorunlara, iş sağlığı ve iş güvenliği sektörünün sorunlarına kadar tüm sektörlerdeki sorunlar, talepler ve çözüm önerileri ilgili oda/borsa ilgilileri tarafından dile getirildi” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)