Yenişehir Belediyesi’nden “Açık Hava Gençlik Konseri” | Güney Gazetesi Mersin

Yenişehir Belediyesi’nden “Açık Hava Gençlik Konseri”

Yenişehir Belediyesi, vatandaşların açık alanlarda kontrollü bir şekilde sosyal mesafe kurallarına uyarak vakit geçirebilmeleri ve eğlenmeleri amacıyla Açık Hava Gençlik Konseri düzenledi. Alanda tüm tedbirleri alan Yenişehir Belediyesi, vatandaşlara maske ve dezenfektan dağıttı. Ayrıca ekipler sosyal mesafeyi kontrol altında tutmak için program boyunca görev başındaydı.

Yenişehir Belediyesi’nden “Açık Hava Gençlik Konseri”


Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen sosyal mesafeli Açık Hava Gençlik Konserinde; canlı müzik, DJ dinletisi, dans gösterileri ve grup performansları vatandaşların beğenisini kazandı. Adnan Menderes sahilinde bulunan Kültür Parkındaki konser alanına gelen Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, programın açılışında vatandaşları selamlayarak sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda önerilerde bulundu.

 

BAŞKAN ÖZYİĞİT, “AMACIMIZ HEMŞEHRİLERİMİZİ MUTLU ETMEK”

Yenişehir’i sokakları canlı bir kent haline getirmek istediklerini söyleyen ve vatandaşlara seslenerek “Benim sizden tek bir istirhamım var” diyen Başkan Özyiğit, “Biz göreve gelmeden önce Yenişehir’i sürekli yaşayan, sokakları canlı ve insanların bir araya geldiği bir kent haline getirmek istedik. İnsanları televizyon başında alarak, sokağa çıkarmak ve güzel vakit geçirmelerini sağlamayı hedefledik. Geçtiğimiz yıl da açık hava sinemaları, açık hava tiyatroları ve konserlerle bunu sağladık. Ancak bu yıl maalesef tüm dünyayı etkisini altına alan korona virüsü ile karşı karşıya kaldık. Biliyoruz ki bir insan sadece korona virüsten dolayı sağlığını kaybetmiyor. Bir insanın sağlıklı olabilmesi için ruhen de kendini iyi hissetmesi gerekiyor. Bizim bu süreçte evimize kapanmamız ruh sağlığımızı da olumsuz etkiledi. Bu nedenle bugün Açık Hava Gençlik Konseri düzenledik. Eğer siz bugün burada maskeye, sosyal mesafeye ve hijyene dikkat etmezseniz, buradan çıkacak sonuçlar bizim bir sonraki etkinlikleri yapmamızı da engeller. Benim sizden tek bir istirhamım var. Lütfen sosyal mesafeyi koruyalım ve maskelerimizi takalım, alanımız çok geniş, size iyi eğlenceler diliyorum. Burada pırıl pırıl gençlerimiz var. Gençler okullarına gitmeden önce, bizden böyle bir buluşmayı talep ettiler. Biz de hayata geçirdik. Kendilerine teşekkür ediyorum. Gençlere moral veriyorlar. Sizlerin de bugün buradan mutlulukla ayrılmanız bize keyif verecektir. Amacımız hemşehrilerimizi mutlu etmek” şeklinde konuştu.

 

BAŞKAN ÖZYİĞİT’TEN SUNAY AKIN MÜJDESİ

Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Sunay Akın’ı Mersinlilerle açık havada buluşturacaklarının müjdesini veren Başkan Abdullah Özyiğit, “29 Ağustos’ta, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Yenişehir Belediyesi olarak açık havada Sunay Akın’ı Barış Meydanında sizlerle buluşturacağız. Sunay bey Yenişehir Belediyesinin daveti üzerine Mersin’e gelecek. Umut ediyorum ki bu zorlu süreç kısa zamanda biter ve biz de kaldığımız yerden devam ederiz. Hepinize sağlıklı güzel günler diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)