“Bayramın tadı kalmadı” | Güney Gazetesi Mersin

“Bayramın tadı kalmadı”

Mersinli şekercilerin bu bayramda yüzü gülmedi. Kurban Bayramı’na sayılı günlerin kaldığı bu zamanlarda, Mersin’deki şekerci esnafı satışların olmamasından dert yandı.

“Bayramın tadı kalmadı”

ZELİHA ÖZİPEK

 Geçen bayramda pandemiden dolayı iş yapamadıklarını belirten esnaf, bu bayramda ise işlerinin geçen seneye oranla yüzde 60 düştüğünü dile getirdi. Şekerciler bir an önce aşının bulunmasını ve bu olumsuzlukların çözülmesini yetkililerden isteyerek “Artık bayramların tadı tuzu kalmadı” dedi.

 

“BU BAYRAMDA İŞLERİN İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Şeker satışlarının geçen seneye oranla yüzde 60 düştüğünü belirten esnaf Sait Demir “Bu bayramda da işlerin iyi olacağını düşünmüyorum. Geçen bayram bir kısıtlama vardı bundan dolayı kimse bayramlaşmaya gitmedi böyle olunca da şekerimiz elimizde kaldı. Bu bayramda satışlarımızın iyi olacağını düşünmüyorum, çünkü eskisi gibi bir bayram havası yok. Ramazan Bayram’ında aldığım şekerlerin en az yüzde 50’si elimde kaldı. Tek isteğim bir an önce eski yaşantımıza dönmek” temennisinde bulundu.

 

“BAYRAMLARIN TADI TUZU KALMADI”

Ramazan Bayramı’nda koronavirüs yüzünden hiç satış yapamadıklarını ifade eden Akif Güneş ise işlerinin yarı yarıya düştüğünü belirtti. Güneş, “İşerimiz yarı yarıya düştü artık bayramların tadı tuzu kalmadı. Geçen bayramda aldığım malın yarısından fazlası elimde kaldı. Tek temennimiz bir an önce bu virüsten kurtulmak” diye konuştu.