Yenişehir’de kurbanlıklar pandemi önlemleriyle satılıyor

Yenişehir Belediyesi, Deniz Mahallesinde hazırladığı kurbanlık satış alanında korona virüs tehlikesini göz ardı etmedi.

Yenişehir’de kurbanlıklar pandemi önlemleriyle satılıyor

Yenişehir Belediyesi, Deniz Mahallesinde hazırladığı kurbanlık satış alanında korona virüs tehlikesini göz ardı etmedi. Alanda kurbanlık satış noktaları arasında mesafe bırakıldı. Dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarının yapıldığı alanda zabıta ekipleri de giriş ve çıkışları kontrol ediyor. Kurbanlık satın almak için alana gelen vatandaşlara alanın girişinde maske verilirken, sensörlü dezenfektan cihazlarıyla da el hijyeni sağlanmış oluyor. Yenişehir Belediyesi ekipleri ayrıca alanda devamlı olarak sosyal mesafe uyarıları da yapıyor ve kurbanlıkların bulunduğu çadırlarda kalabalık oluşmasına izin vermiyor. Yenişehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen denetimler kurulan hayvan pazarında bayramın son gününe kadar sürecek. Yapılan çalışmalar hem kurbanlık satıcılarını hem de alışveriş yapmak için alana gelen vatandaşları memnun ediyor.

Yenişehir’de korona virüsünün bulaşma risklerini ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, kurbanlık satış pazarında da gerekli önlemleri aldıklarını ifade etti. Başkan Özyiğit, vatandaşların da mesafe ve maske kurallarına uymaları gerektiğini aktardı.

 

HAYVANLARIN KONTROLLERİ DE YAPILIYOR

Yenişehir Belediyesi kurbanlık satış alanı olarak tahsis ettiği yere satılmak üzere getirilen hayvanların kontrollerini de titizlikle yapıyor. Hayvanların veteriner sağlık raporlarını ve kulak küpesini kontrol eden ekipler bu şekilde hastalıklı hayvan satışını da önlüyor.

 

KURBANLIK KESİM ALANLARI DA BELİRLENDİ

Yenişehir Belediyesi ilçede kurban kesimi yapılabilecek alanları belirledi. Buna göre; Barbaros Mahallesi- Perşembe Pazarı, Akkent Mahallesi-Semt Pazarı, Hürriyet Mahallesi- Dere Boyu Semt Pazarı, Eğriçam Mahallesi- Semt Pazarı, Fuat Morel Mahallesi- Semt Pazarı(Mobil sistem kesimli)

Çiftlikköy Mahallesi- Merkez, Deniz Mahallesi- Nevin Kodallı Caddesinde bulunan Kocavilayet dolmuşlarının son durağında ve karşısında kurban kesimi yapılabilecek. (Haber Merkezi)