Belediye-minibüsçü gerilimi!

UKOME “Verilen kararın yanlışlıkla verdik “Şoförler “140 kişinin ekmeği ile oynamayı bırakın” dedi

Belediye-minibüsçü gerilimi!

ZELİHA ÖZİPEK

Tarsus da bulunan 12 numaralı Yeni Mahalle dolmuşlar kooperatifi üyeleri, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından i kendilerine verilen yeni 2 dolmuş güzergâhının iptal edilmesi üzerine Dün Mersin Büyük Şehir Belediyesi önünde iptal edilen karar protesto edildi. Ara ara ufak çaplı arbedelerin yaşandığı eylem sırasında polis biber gazı kullanarak olayları yatıştırmaya çalıştı. Eylem sonrasında konuşan Tarsus Şoförler Odası Başkanı Duran Şen UKOME’ tarafından kendilerine söylenene göre verilen kararın yanlışlıkla verildiğini dile getirdi.

 

 

“BİZE VERİLEN HAKKI NEDEN İPTAL EDİLDİ”

Tarsus 12 numaralı Yeni Mahalle dolmuşlar kooperatifine UKOME tarafından 7 Temmuz ‘da verilen dolmuş güzergâhlarının geri alınması sebebiyle yapılan protesto hakkında basın mensuplarına bilgi veren Tarsus Şoförler Odası Başkanı Duran Şen şu açıklamalarda bulundu. Şen “Arkadaşlarımız burada çalışmaya başladıktan sonra Tarsus halk otobüslerinin itirazı üzenine yeni verilen haklar UKOME’ tarafınca geri çekildi. Arkadaşlarımızda bize verilen haklarımızı neden iptal ettiniz diye buraya gelip seslerini duyurmaya çalıştılar.   Vahap beyden randevu talebinde bulunduk inşallah bir uzlaşı yolunu buluruz.  Bizlere verilen 7 hattı, Halk Otobüsleri’nin itirazı yüzünden alınan karar iptal edildi. İptalin sebebi olarak da verilen kararın yanlışlıkla verildiğini söylediler. “dedi.

 

 

“SÖZÜN ÖZÜ BEN BU EKMEĞİ SİZDEN TEKRAR ALIYORUM”

12 numaralı Yeni Mahalle dolmuşlar kooperatifi Başkan Yardımcısı Barış Karaman 11 yıldır güzergâh ve toplanma alanı sıkıntısı çektiklerini değinirken UKOM e tarafından iptal edilen kararın arkasında Tarsus Ulaşım A.Ş’nin Başkanı Enver Kaya’nın oğlu ve Başkan Seçer ‘in şoförü Nail Kaya olduğunu iddia etti.  Karaman “Biz büyük Şehir Belediyesine 5 tana ayrı toparlanma alanımız var. Bizlerde tek bir yerden çıkış yapalım dedik. UKOME ‘ye baş vurumuzu yaptık onlarda buy durumu gündeme aldı ve isteğimizi bizlere verdi. Ama Genel Sekreter Yardımcısı ve UKOME Genel Başkanı Olcay Tok bu verilen kararda teknik bir hata var detaylı bir araştırma yapılmamış bundan dolayı bu kararı tekrardan değindirilmesi gerektiğini söyledi. Yani sözün özü ben bu ekmeği sizden tekrar alıyorum dedi. Bizler kendileriyle binlerce kez görüştük. Bakın dedik burada 140 tane esnaf ekmek yiyor bir an önce bu verdiğiniz karardan geri dönün dedik. Bu yaşanan olumsuzlukların baş rolü Vahap Seçer ’in şoförü Nail Kaya’dır. Halk otobüsleri Kooperatifi Başkanı Enver Kaya’nın oğludur bu işleri bunlar karıştırdı. Bizler bir an önce Vahap Seçer ‘in bu durumu çözmesini bekliyoruz.” ifadelerini kulandı.