Kötü sezon geride kaldı

Mersin’i Kadınlar 3.Ligi’nde temsil eden Camspor, Mercanspor, Tarsus Gençlerbirliği ve Mersin Gençlerbirliği koronavirüs nedeniyle liglerin tescil edilmesiyle sezonu kapatırken 4 takım için kötü bir sene geride kaldı…

Kötü sezon geride kaldı

AHMET SÜTCÜ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle oynatılmamasına karar verilen 2019-2020 Kadın Futbol Ligleri Özge Kanbay Sezonu ile ilgili kararını açıkladı. TFF’den yapılan açıklamada, Kadınlar 1. Ligi’nin oynatılmamasına karar verilen tarihteki mevcut puan sıralamasına göre tescil edilmesine, ligde şampiyon ilan edilmemesine, alt lige düşme uygulamasının yapılmamasına, şampiyonluk, ikincilik ve üçüncülük ödülü verilmemesine, puan sıralamasına göre en üst sırada yer alan ALG Spor Kulübü’nün UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil etmesine karar verildiği bildirildi. Kadınlar 2. Ligi’nin de oynatılmaması kararlaştırılan tarihteki mevcut puan durumuna göre tescil edilmesine, ligde şampiyon takım ilan edilmemesine, bir alt lige düşme cezası alan takımlar hariç ligden düşme uygulamasının yapılmamasına, İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Kulübü, Dudullu Kulübü, 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Kulübü ve Kayseri Gençlerbirliği Kulübü’nün Kadınlar 1. Ligi’ne terfi ettirilmelerine karar verildiği belirtildi. Kadınlar 3. Ligi’nin de mevcut puan durumuna göre tescil edilmesi, ligde şampiyon ilan edilmemesi, takımların mevcut puanlarının oynadıkları maç sayısına bölünmesi suretiyle elde edilen ve bir maça karşılık gelen ortalama puanı 2’nin üzerinde olan 24 takımın Kadınlar 2. Ligi’ne terfi ettirilmesi kararlaştırıldığı aktarıldı.

 

4 TAKIM SEZONU KAPATTI

Federasyonun aldığı kararın ardından Mersin’i Kadınlar 3.Ligi’nde temsil eden Mersin Gençlerbirliği, Mersin Camspor, Tarsus Gençlerbirliği ve Mezitli Mercanspor ligde kaldı.  Mezitli Mercanspor, ligde topladığı 20 puan ile 5’nc sırada sezonu tamamlarken Mersin Camspor ise ligde oynan 12 haftada 12 puan toplayarak sezonu 6’ncı sırada sezonu tamamladı. Tarsus Gençlerbirliği de 11 maçta 5 puan toplarken Mersin Gençlerbirliği ise 12 haftada galibiyetle tanışamayarak aldığı 3 puan cezasıyla sezonu -2 puanda son sırada tamamladı.