Tarsus’un en donanımlı bilim ve sanat akademisi açılıyor | Güney Gazetesi Mersin

Tarsus’un en donanımlı bilim ve sanat akademisi açılıyor

Tarsus Belediyesi tarafından çocukların kişisel gelişimlerini ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla Bilim, Eğitim, Kültür ve Sanat Akdemisi’ni hizmete açıyor.

Tarsus’un en donanımlı bilim ve sanat akademisi açılıyor


Tarsus'un sanat ve bilimsel anlamında en donanımlı akademisi 17 Temmuz 2020 saat 11.00'da (yarın) hizmete açılıyor. Doğal bir merak ve keşfetme duygusu içerisinde olan çocukların neşeli ve keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak, bilim, tiyatro, müzik, resim ve akademi bölümleri yer alıyor. Çocukların bilgi ve birikiminin destekleyecek, yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacak çocuk akademisinde çocuklar bilimsel, sanatsal ve kültürel açıdan hem eğlenecek hem de serbest öğrenme ile ulusal alanda faaliyetlerini sergileyecekler.

Her uygarlığın çocukla gelişip ve yenilendiğini belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ''Medeniyetimizin temel varoluşu güzellik, doğruluk, erdem, adalet ve iyilik ilkelerine dayanırken, ülkemizin ve şehrimizin geleceğine yön verecek olan çocuklarımızın, hayal güçleri ile yaratıcılıklarının gelişmesi doğru fikirlerle, bilim ve sanatla sağlanır. Bu bağlamda, geçmişi 10 bin yıla dayanan Tarsus’ta Bilim, Eğitim, Kültür ve Sanat Akademisi'ni açıyoruz. Çocuklara bilimi ve sanatı sevdirecek akademimizde, çocuklarımızın kişisel gelişimlerine, el-motor becerilerine ve zihinsel gelişimlerine yardımcı olmak ve onları geleceğe hazırlamak tek gayemizdir '' dedi. (Haber Merkezi)