“Sosyal donatıları birilerine peşkeş çekmek için yapmıyoruz” | Güney Gazetesi Mersin

“Sosyal donatıları birilerine peşkeş çekmek için yapmıyoruz”

Tarsus Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kadın Yaşam Destek ve Dayanışma Merkezi ile Gençlik Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Tarsus Belediye başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “ sosyal donatıları veya belediyenin yapılarını biz hiçbir zaman bir kafe veya bir restoran gibi birilerine peşkeş çekmek için yapmıyoruz. Yaptığımız her şey toplum içindir” dedi.

“Sosyal donatıları birilerine peşkeş çekmek için yapmıyoruz”


Kadınlara rehberlik desteği sağlayacak,  içerisinde atölye çalışmaları ile çocuk oyun alanlarının olduğu Kadın Yaşam Destek ve Dayanışma Merkezi ile gençlerin kariyer ve kişisel gelişimlerini sağlayacak olan Gençlik Merkezi’nin açılışı gerçekleşti. Kasım Ekenler Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen açılış törenine CHP İlçe Başkanı Ozan Varal, belediye meclis üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.  Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kavaklı Muhtarı Erol Bal, Tarsus Belediyesi’nin vermiş olduğu hizmetlerinden ötürü Belediye Başkanı Bozdoğan’a teşekkürlerini iletirken, açılacak her iki merkezin şehre hayırlı olmasını diledi.

 

“TARSUS’U KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKMEYİZ”

Belediyenin sosyal donatıları ile yapılarını hiç kimseye peşkeş çekmeyeceklerini ifade eden Başkan Bozdoğan “ Baştan beri söylediğim bu kent için,  sosyal donatıları biz hiçbir zaman bir kafe gibi veya bir restoran gibi birilerine peşkeş çekmek için yapmıyoruz. Hiçbir zamanda yapmayacağız. Yaptığımız her şey toplum için olacak, halk için olacak. Çünkü ben gücümü halkımdan alıyorum. Halkımdan güç alıyorum, halkımdan can buluyorum ve halkımdan enerji alıyorum. Bu yüzdende aynı halkım gibi; çıplak elle dikene de dokunacağım, ateşe de dokunacağım, demire de dokunacağım. Ama şundan emin olun, bu kentte hiç kimse hak etmediği bir şeyi belediyeden alamaz ve onu da peşkeş olarak göremezler. Yaptığımız her şeyin içerisinde mutlaka halk için neyin olduğunu göreceksiniz” dedi.

 

“KARANLIK, AYDINLIKTAN YALAN İSE DOĞRUDAN KORKAR”

Başkan Bozdoğan son olarak sözlerini şu şekilde sürdürdü; “ Ölçümü de biliyorum. Ölçüsüz bir saygının elbette ki yalakalık olduğunu bilirim. Ölçüsüz dürüstlüğün kabalık olduğunu da bilirim. Ölçüsüz ihtiyatın korkaklık olduğunu da bilirim. Ölçüsüz cesaretin gaddarlık olduğunu da bilirim. O yüzdende kendi ölçümü, kendi haddimi bilir ve herkesin de o haddi içerisinde bu kentte var olma mücadelesini yapmasını her zaman isterim. Bugün bu iki önemli açılışı yapıyoruz ve bununla ilgili gerek basından gerekse sosyal medyadan eleştireler aldık. Arkadaşlar unutmayın zulüm, adaletten korkar. Karanlık, aydınlıktan korkar. Yalan, doğrudan korkar. Aynı yarasanın ışıktan rahatsız olduğu gibidir. Ben kentte bir karar verirken, halk için karar verirken asla ve asla hiçbir şeyden rahatsızlık duymadan da uygulamamı yaparım. O uygulamayı yaparken de halkıma sorarak yaparım”

Konuşmalarının ardından Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile protokol üyeleri her iki merkezin açılışını kurdele keserek gerçekleştirdi. Öte yandan, gerçekleştirilen törende Tarsus Fotoğraf Derneği tarafından “Kadın” konulu resim sergisi de düzenlendi. (Haber Merkezi)