İyi Parti, iyi iş çıkardı...
Kemal İSTEK

İyi Parti, iyi iş çıkardı...

Bu içerik 280 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta sonu İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin’de İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi Paneline katıldı. Her şeyi ile muhteşem bir panel oldu. İyi Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar’ı ve emeği geçenleri bu başarılı organizasyondan dolayı kutlamak gerekiyor. Siyasi partilerin eğitici, öğretici etkinliklerde bulunması her şeyden önce farklılıklarını hissettirmek bakımından çok önemlidir. Bu tip bilgilendirici etkinliklerin devamını diliyorum.

Panele katılan konuşmacıların ortak noktasıysa Cumhurbaşkanlığı Sisteminin tek adamlığa doğru evrilmesinin sakıncalarıydı. Fakat gözden kaçan bir husus var, zaten başkanlık sistemi tek adam olgusuna dayanmıyor muydu? Şimdi atı alan Üsküdar'ı geçmiş, geriye dönüş olur mu? Olur, tabi seçimlerden sonrası için bu mümkün.

Bu panele katılımlara baktığımızda Mersin’de İyi Parti bir yükseliş içerisinde olduğunu gördük. Özellikle GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz ile İyi Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik’in omuzlarında yükselen bir başarı öyküsü yazılırken, seçimlerde bunun hangi noktaya kadar tırmanacağını hep birlikte göreceğiz.

İyi Parti Lideri Meral Akşener’in panel sonrası konuşmasını coşkulu kalabalık can kulağıyla dinlediler. Kadın liderlere susamış bir halk kitlesi varken, onun bu boşluğu doldurduğunu görmek demokrasimiz adına çok önemli bir olgudur. İyi hatip olmasının yanında halkla ilişkiler noktasındaki samimiyeti partisinin başarısı için büyük avantaj oluyor.

Bence, Akşener’in tek yanlışı geleceğe dönük daha büyük hedefler ortaya koyamamasından gelmektedir. Ak Parti ve Erdoğan, karşıtlığının onu götürebileceği nokta sınırlı, Türkiye’yi nereye götürebileceğine dair hedeflere yönelmesi gereklidir. Kötüyü anlatırken, iyinin ne olduğunu da ifade etmesinde yarar var.

Bu arada panele katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve CHP ilçe başkanları Millet İttifakı bağlamında mesajlarını vermiş oldular. Ayrı ideolojiler fakat aynı hedefleri kovalayan partilerin omuz omuza vermesi noktasında ortaya çıkan bu görüntü, önümüzdeki seçimlere dair ip uçları da vermektedir. Tabi iş gelip de yerel seçimlere dayandığında ne olacak, işte bunu kestirmek bugünden çok zor?

Evet, gerçekten önümüzdeki yerel seçimlerde kimler aday olacak? Millet İttifakı geçtiğimiz yerel seçimlerde olduğu gibi yine Mersin’de bozulacak mı? Burhanettin Kocamaz ismi hala kamuoyunda diriliğini korurken ve Vahap Seçer’in tekrar aday olacağına ilişkin açıklamaları varken, Millet İttifakı Mersin’de çok zor görünüyor. Peki, bunun için farklı bir formül bulunur mu? Bu zor sorunun cevabı ne yazık ki, zamanın ardında saklı duruyor.

Neyse, yine konuya geri dönelim, panel iyi oldu. Hani diyorum, konuşmacılar içerisinde bir de Mersinli birileri olsaydı daha mı iyi olurdu? Belik Moderatör bir Mersinli gazeteci olsaydı, bence daha anlamlı ve inandırıcı olabilirdi. Mersin’de bu görevi yapa bilecek çok isim vardır, ben de yapardım belki de... evet evet ortalık oldukça karışırdı, katılıyorum...

Her şeye rağmen bence, İyi Parti, iyi iş çıkardı, diğer partilere örnek olması dileğiyle...      

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Tarhan’dan miniklere kar sürprizi
Başkan Tarhan’dan miniklere kar sürprizi
Toroslar Belediyesi'nden, öğrencilere tarihi çizgi roman
Toroslar Belediyesi'nden, öğrencilere tarihi çizgi roman