Advert
Örnek bir Başkan ABDULLAH ÖZYİĞİT
Ali ÖZİPEK

Örnek bir Başkan ABDULLAH ÖZYİĞİT

Bu içerik 1030 kez okundu.

Son yerel seçimlerde, ülkemizin en büyük kentlerinde seçimleri kazanan CHP’li belediye başkanları, ilk 9 aylık performanslarıyla göz doldurdular.

İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş ve İzmir’de Tunç Soyer halkımıza umut ve güven verdiler..

Mersin’imizde  Vahap Seçer de bütün imkansızlıklara rağmen halkımızdan olumlu puan aldı..

Tam da bu günlerde, halkımız devasa sorunlarıyla boğuşurken, işsizliğin, yoksulluğun ve sefaletin umutları yok etmeye başladığı sırada C H P ’li başkanlar umut ışığı saçmaya başladılar.

Mersin’de yaşayan bir gazeteci olarak, beni yakından tanıyanlar iyi bilir. 50 yılı aşkın bir zamandır hayatım hep demokrasi mücadelesi ile geçmiştir.

Bu cümleden sonra sizlere bir ilçe Belediye Başkanımızdan söz etmek istiyorum.

Yenişehir Belediyesi Başkanı Abdullah Özyiğit…

Bunca yıllık gazetecilik ve politik hayatımda hiç görmediğim bir olaya tanık oluyorum. Her gün sabahtan itibaren vatandaşlar Özel Kalem bekleme salonlarını hınca hınç dolduruyor. Başkan Özyiğit, toplantılarının haricindeki tüm zamanlarında hiç dinlenmeden vatandaşları kabul edip onlara yardımcı olmaya çalışıyor.

Başkanlığının başladığı günden bu güne kadar vatandaşların bu izdihamı artarak devam ediyor. Özel Kalem Müdürü Oğuzhan Karayiğit; ‘12 yıl çeşitli belediyelerde özel kalem müdürlüğü yaptım. Ben böyle bir olayı görmedim’ diyor.

Büyük bir sabırla bazen gece yarılarına kadar sürse de vatandaşların dertlerini dinleyip çare üretmeye çalışan Başkan Özyiğit olağanüstü derecede seviliyor. Halkın da katıldığı toplantı ve açılışlarda insanlarımız onunla fotoğraf çektirmek için kuyruğa giriyor. Başkan çalışkanlığını ve özverisini mesai arkadaşlarına da yansıtmış, başta Özel Kalem müdürü ve Başkan yardımcıları ile daire müdürleri olmak üzere tüm Belediye personeli vatandaşı memnun etmek için canla başla çalışıyorlar.

Başkan, üstelik Yenişehir’i daha da güzelleştirecek projeleri ve sosyal projeleri hiç ihmal etmeden hayata geçirmeye çalışıyor.

CHP’nin yeni jenerasyon Belediye Başkanları görev yaptıkları her yerde halkın desteğini arttırmış bulunuyorlar.

Yenişehir’de son seçimde yüzde 65 civarında oy alan Abdullah Özyiğit,  bu kadar kısa zamanda inanıyorum ki, şimdi seçim olsa yüzde 90 civarında oy alır…

İşte CHP’yi iktidara ve ülkemizi de gerçek demokrasiye kavuşturacak olan bu özverili çalışmadır.

Halk iktidarı Abdullah Özyiğit gibi yiğitlerin omuzunda kurulacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Tarhan’dan miniklere kar sürprizi
Başkan Tarhan’dan miniklere kar sürprizi
Toroslar Belediyesi'nden, öğrencilere tarihi çizgi roman
Toroslar Belediyesi'nden, öğrencilere tarihi çizgi roman