Advert
Mülteci
Bekir YILDIZ

Mülteci

Bu içerik 577 kez okundu.

Mültecilerden çok korkuyoruz. Onları ülkemizde istemiyoruz. Çünkü çevremizi  kirleteceklerini düşünüyoruz. Onlar yokken pırıl pırıl bir çevremiz, bakir bir doğamız varmış gibi.

Korkuyoruz çünkü suç işliyorlar. Onlar yokken sokak ortasında kadınlarımız öldürülmüyormuş gibi. Şimdi taciz eden, tecavüz eden, katledenlerin hepsi onlardanmış gibi.

İşlerimizi elimizden alacaklarından korkuyoruz. Binlerce kilometre öteden gelen, dilimizi bile bilmeyen birileri işlerimizi elimizden alabiliyorsa sorgulamamız gereken konu işimizi ne kadar iyi yaptığımızdır. İşimize ne kadar sadığız, kendimizi ne kadar geliştiriyoruz? Yarın bu sokağı daha iyi nasıl süpürebilirim, yarın bu kalbi daha iyi nasıl nakledebilirim, yarın daha iyi ekmeği nasıl çıkarabilirim, bunları düşünüyor muyuz?

Mülteciler birbirimizle olan ilişkilerimizi bile etkiliyormuş. Selam vermemek için görmezden geldiğimiz komşumuzla olan ilişkilerimizi mi?

Ekonomimizin kötüye gitmesinin sebebi mültecilermiş. Kimse kusura bakmasın ama ekonomiyi batıran kararları alanlar bizim yerli ve milli büyüklerimiz. Asgari ücretin yerin dibinde olması kararını verenlerin hiçbiri mülteci değil.

Kültürel değerlerimize hatta tarihimize bile zarar veriyorlarmış. Ucube diyerek kültürel mirası yakan, yıkan, talan edenler onlar mı?

Gelişmemize engel oluyorlarmış. Neyi geliştiriyoruz? Ne üretiyoruz? Varsa yoksa geçmişimiz ile övünüyoruz. Yeni bir şey  ortaya koymadan atalarımız ile böbürlenip duruyoruz.

“Atalarından başka övünecek şeyi olmayan adam, patatese benzer. Çünkü kendine ait biricik varlığı, toprağın altındadır" diyordu  Brooks Atkinson.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi