Advert
Dutar, Mersin’de tutar...
Kemal İSTEK

Dutar, Mersin’de tutar...

Bu içerik 463 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta sonu Mersin’e iki günlük çalışma ziyareti gerçekleştiren İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, partiye yeni kayıt olanlara rozetlerini taktı. Burada yaptığı konuşmasında partiye katılımın birinci sırasını oluşturanların Ak Parti’den geldiğini açıkladı.

Önümüzdeki süreç içerisinde Ak Parti’den Davutoğlu ve Babacan’ın da üyeler koparacağını düşünecek olursak, Türk siyasetinin yeniden bir yapılanma içerisine gireceğini söyleye biliriz. Tabi siyasette yirmi dört saat çok şey demek, her zaman nehrin suyu aynı noktaya akacak diye bir şey yok, bu oluşumları dikkatle takip etmeye devam edeceğiz.

İyi Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, gençlik enerjisini siyaset sahasına yansıtmayı başardı. Onun ülkü ocaklarında gösterdiği çalışkanlığını burada da görüyoruz. Özellikle son ayda partiye kazandırdığı bin beş yüz yeni üyenin altında onun imzası olduğunu söylemek gerekiyor.

Dutar, sokak siyasetini çok iyi bilen bir isim ve İyi Parti’de ortaya çıkan dengeleri de çok iyi elinde tutabiliyor. Özellikle İyi Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik ve Gik Üyesi Burhanettin Kocamaz arasında çok iyi bir iletken olduğunu ortaya koyması partisinin güçlendirilmesi noktasında önemli bir unsur olacaktır.

Siyasette tecrübe ve organizasyon yeteneği çok önemlidir. Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen etkinlikte bunun iyi örneklerinden birisini gördük. Her ne kadar MHP’nin etkinliklerinde görmeye alışık olduğumuz mehteran ve karşılama törenleri aynı ise de, merkez sağ partilerini hatırlatıcı yaklaşımlar da yok değildi. İyi Parti merkez sağa doğru kayma eylemini etkinliklerde de göstererek diğerlerinden farklı bir çizgi ortaya koyuyor.

Şunun da altını çizmek isterim: İl Başkanı Dutar ve ekibi bu etkinlikle yepyeni bir başlangıç yaptı. Seçim sahasında amatör siyasetçilerin başarı şansı yoktur ve profesyonellik başarıyı getiren en önemli unsur olduğunu iyi biliyoruz. İşte Mehmet Dutar’ın farklılığı burada kendisini hissettiriyor. Gençlik enerjisini siyasetteki tecrübesiyle birleştiren Dutar’ın rahiplerine karşı önemli avantajlar elde ettiği gerçeğini görmüş olduk.

Türk siyasetinin önemli isimlerinden Koray Aydın’ın İyi Parti’de yeri tartışılmaz; çünkü İyi Parti’nin başarısında onun çok büyük pay sahipliği var. Bunu bir kez daha gördük. Mersin’deki performansıysa tartışmasız muhteşemdi. Özellikle MHP’deki soğuk duruşuna karşın partilileriyle burada gösterdiği samimi yaklaşımlar dikkatlerden kaçmadı. Siyasetçilerin duruşları olmasa da tavırlarının değişime uğraması bence çok önemli gelişimdir. Aydın, halkla bütünleşme yolunda önemli bir değişim geçirmiş gördüm.

Evet, geçtiğimiz hafta sonu İyi Parti önemli bir dönemeci daha geride bıraktı. İyi Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar ve yönetim kurulu üyeleri sınavı başarıyla geçtiler. MHP’den kopan siyasetçilerin İyi Parti’yi oluşturduğu gerçeği her zaman aklımızda olacaktır ama merkez sağa oturan bir oluşuma doğru gidişi de görüyoruz. Siyasette her zaman yenilikler, değişimler ve farklı stratejiler ilgi görüyor. Mehmet Dutar, İyi Parti’de farklılık getirecek bir siyaset ortaya koyuyor. Önümüzdeki seçimlerde ondan çok söz edeceğiz; çünkü siyasetin gerçeklerini bilen birisi olarak dikkat çekiyor.

Son sözüm; Dutar, iyi yolda, Mersin’de tutar...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Gönüllü Katılım Toplantısı” gerçekleştirildi
Atayurt, ihracatın merkezi olacak
Atayurt, ihracatın merkezi olacak