ÖLÜMSÜZSÜN ATAM
Selma KILIÇ

ÖLÜMSÜZSÜN ATAM

Bu içerik 229 kez okundu.

10 Kasım 1938…

Ölümsüzlüğünün tarihi.

Nasıl ölüm tarihi denebilir ki zaten…

81 yılın ardından hala atıyorsa yüreklerde ve her defasında hala Ona koşup sarılıyorsak, dolu dolu oluyorsa gözlerimiz, yolun bizi aydınlatmaya devam ediyorsa,  sadece ÖLÜMSÜZLÜĞÜN bir yıl dönümü daha ardımızda kalmış demektir.

***

Sevgimizse her geçen gün daha da artıyorsa, yediden yetmişe herkesi gururlandırıyorsa varlığın, bir çift mavi gözün ışığında umut buluyorsa yüreklerimiz, inancımız varsa hala yarınlara, baktığımız her yerde sen varsan, yolun yolumuzsa ÖLÜMSÜZLÜĞÜNÜN kanıtı değil midir?

***

Hiç uyanmak istemediğimiz bir hazan sabahıysan, heykellerin her yerde, kitaplarınsa en başındaysa resmin, tüm dünya biliyorsa adını; saygıyla, sevgiyle, minnetle eğiliyorsa başımız, küçük bir çocuk yaşlı bir teyze ve yediden yetmişe herkes duruyorsa dimdik saygı duruşunda, kalplerimiz daha hızlı atıyorsa ÖLÜMSÜZ olmayı nasıl başarmışsın ATAM.

***

Seni sevmeyenler,  karalayanlar bile her karışını bin bir mücadele ve zorlukla aldığın bu vatanda huzurla yaşıyorsa, sana iftira çamur atanlar bıraktığın bu güzel vatanda senin sayende özgürce nefes alıyorsa, koskocaman SONSUZ asil bir yüreğe sahip oluşundur ATAM.

***

 “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk

***

Geleceği öngören, ileri görüşlü, zeki, sevgi dolu, yurtta sulh cihanda sulh ilkesini benimsemiş olan, vatanını ve milletini çok seven, çiftçinin yanında, kadınlara birçok hak veren, çocukları geleceğin yarını olarak gören, gençlere Cumhuriyet’i emanet eden, yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmuş EŞSİZ ve ÖLÜMSÜZ  bir lider olarak kalmaya HEP devam edeceksin.

Sevgi, saygı, minnet ve şükranla…

Seni çok seviyoruz ATAM.

Daima kalbimizde yaşamaya devam edeceksin.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada