Advert
Zaman kadar, sabır da tükeniyor...
Kemal İSTEK

Zaman kadar, sabır da tükeniyor...

Bu içerik 262 kez okundu.

Barış Pınarı Harekatı hakkında farklı yorumları anlayışla karşılamak gerekiyor ama bunun ülke bekası için nedenli önemli olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu harekatın sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan ile özdeş hale getirmek özellikle Suriye’de vatanı için canını ortaya koyan Mehmetçiğe büyük haksızlık değil mi? Bugün ülke insanı askerinin arkasında olduğunu çok açık gösteriyor.

Peki, böylesi siyaset üstü olması gereken konu neden kara propagandaya alet edilmek isteniyor. Çatışma ortamlarında kıyameti koparanlar neden barışı eleştiriyorlar, bunu anlayan var mı?

Küresel güçler Türkiye’nin gelişimini yavaşlatmak için terör unsurlarını her zaman koz olarak kullanmışlardır. Mazlum halkların yanında cuntanın antidemokrasinin karşısında, bu lafları ABD,AB geçsin artık, tarih bu ülkelerin nedenli vahşi olduklarını sömürgeci günlerinden tanıyorlar.

Olayları son sahnesinden alarak değerlendirdiğimizde doğruyu bulmanın imkanı yoktur. Terör örgütlerinin bugünden geçmişe uzanan zaman diliminde bir sıraya koyun ve aynı senaryoların tarih boyunca tekrarlandığını görürüz. Asala dünkü hadise Selçuklu’yu bitiren Haşhaşilerin arka planı bile haçlı ordularını kuran yönetenlerin izini görebilirsiniz.

Ordu sefere çıktığında siyaset gerçekten bitmelidir. Kendi isminden söz ettirmek adına ortaya çıkan akıllılar, sözlerinin nereye varacağını bilmelidirler. Bugün gelinen noktada başarısızlığı asla kabul edemeyecek bir Türkiye var, bazıları bu sorumluluğun bilincine ermelidir.

Şunu da söyleyeyim: Barışın her türlüsü savaşın en iyisinden daha iyidir. Barışın kıymetini bilmemiz için söylüyorum: Geçtiğimiz hafta sonu Çamlıbel’de festival vardı. Burada kurulan stantları elini kolunu sallaya sallaya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, gezdi. 7’den 77’ye halktan insanlarla fotoğraflar çektirdi. Başkan Seçer, burada bir koruma ordusu yanına almamıştı. Bir zamanlar başkana koruma ordusunu aşarak ulaşmanın ne kadar zor olduğunu bilen bir gazeteci olarak Başkan Seçer’in halk arasındaki rahat hareketlerini takdirle karşıladım.

Fakat bugün gelinen noktada barışın kıymetini bilmek gerekiyor. Türkiye ciddi savaşlara sahne olan bir ülke olsa, günümüz insanı belki de bugünlerin kıymetini daha derinden hissederdi.

Barışın kalıcı olabilmesi için 120 saatlik süre sonrasında anlaşma şartlarının gerçekleşmesi gerekiyor.

Türkiye’nin duruşu belli, sözünün arkasında peki terör örgütü ne yapıyor?

Dünyada Türkiye için olumsuz yönde algı oluşturmanın çalışması ortaya konuyor. Uluslararası Af Örgütü gerçekle bağdaşmayan bir rapor yayınladı. Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde, Uluslararası Af Örgütü'nün Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yayımlanan raporuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Uluslararası Af Örgütü’nün Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin raporundaki mesnetsiz iddiaları bütünüyle reddediyoruz. Sözkonusu asılsız iddiaları, Suriye’den kaynaklanan ve ulusal güvenliğimize kasteden terör tehdidine karşı mücadelemize karşı başlatılan karalama kampanyasının parçası olarak değerlendiriyoruz” dendi.

Bu çirkin oyunu sürdürme gayretinde olan terör örgütü provokasyonlarına devam ediyor.

 Dün bir askerimizin daha şehit olduğu haberini aldık. Milli Savunma Bakanlığı, Tel Abyad'da keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristlerin açtığı tanksavar ve hafif silah ateşi sonucunda bir askerin şehit olduğunu, bir askerin ise yaralandığını duyurmuştu.

Gerçekten zaman kadar sabır da tükeniyor...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
 “15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”
“15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”