Advert

istanbul escort

Başkan Seçer, fark yarattı
Kemal İSTEK

Başkan Seçer, fark yarattı

Bu içerik 394 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, geçtiğimi altı aylık dönemde yaptığı çalışmaları bir basın toplantısı düzenleyerek anlattı. Dün gerçekleşen basın toplantısına ben de katılım gösterdim. Biz de biraz balık hafızası vardır, ve gündem o kadar değişken ki takip ettiğimiz konuları dahi unutabiliyoruz. Üstelik Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin icraatlarını derlenmiş, toparlanmış hali ile görmenin faydalı olacağını düşünerek söz konusu basın toplantısında yerimi aldım.

Seçim döneminde CHP adayı olan Seçer’in vaatlerinin en başında hesap verile bilinirlik anlayışı olacağı da vardı; ve bunun somut örneğini dün görmüş olduk. Bir de seçim döneminde Seçer’in, milletvekilliği yapmasından kaynaklı öz güvenden dolayı içe kapalı bir yönetim anlayışı ortaya koyabileceğini ifade edenler olmuştu; ve onlar da yanıldı.

Başkan Seçer, bugün gelinen noktada belediye başkanlığı ve milletvekilliğini bir birine karıştırmadığını gösterdi. Halkın içerisinde oluşu kadar her fırsatta icraatlarını anlatması da takdire değer bir anlayışın mimarı oluyor.

Şimdi bir başka konu bu basın toplantısında kendisinden önceki yönetimi koruyucu olduğuna ilişkin tez ve düşünceleri de yıktığını söylemem gerekiyor. Özellikle kendisinden önceki belediye yönetiminin harcamalarını kendi dönemiyle karşılaştırması belediyenin borç yükünün nasıl meydana geldiği hakkında bilgiler vermesi bakımından önemli veriler oldu. Seçer’in seçimlerin yapıldığı mart ayı ödemelerinin 22 milyon olmasını izah edemedi ama yorumu da basın mensuplarına bıraktı.

Bence, çok iyi hazırlanmış bir basın toplantısı oldu çünkü geçtiğimiz dönemle yaptığı karşılaştırmalar zihinlerde ciddi uyanışları sağladı. Tasarruf konusunda alınan önemlerin büyük oranda fayda getirdiğini gördük. Başkan Seçer her ne kadar tüccar zihniyeti ile belediyeyi yönetmiyorum dese de bilgili bir iş adamının yönetim anlayışında mantığını gördük.

Bundan önce de yazdığım köşe yazılarında belediye bütçesi bağlamında dikkate değer iyileşmeler görebileceğimizi ifade etmiştim. Bu gerçek benim tahminlerim üzerinde gerçekleşmiş olması tabi ki çok memnuniyet vericidir. Bir yandan geçmiş dönemden gelen borçları ödeyeceksiniz bir yandan da yatırımlara kaynak aktaracaksınız, bu kolay bir iş değil.

Başkan Seçer, bence zor olan süreyi atlattı ve bundan sonrası için ayakları daha sağlam yere basan işlere imza atmak için çalışacaktır. Mersin’in derlenmeye toparlanmaya çok ihtiyacı vardı; şimdi bu yolda gidildiğini görmek içimize su serpti diyebilirim.

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi varsa, her belediye başkanının da bir yönetim şekli vardır. Başkan Seçer’in yönetim anlayışı ortaya çıktı: Tüyü bitmemiş yetimler rahat olabilir; gelecekte yaşana bilinir bir Mersin var.

Benim için bu basın toplantısını anlamlı kılan en önemli özellik, rakamlarla ve tablolar eşliğinde yapılan çalışmaların anlatılması oldu. Altı ay gibi kısa süreyi anlatmak uzun olsa da bu ayların dolu dolu geçmesi geleceğe dönük umutlarımızın artmasına neden oldu.

Bu altı ayın özetine gelince; ‘Başkan Seçer, fark yarattı’ dene bilinir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi