Yarım Kalanlar
İlker Tahsin ASKER

Yarım Kalanlar

Bu içerik 229 kez okundu.

Anılarımı sardım düşlerime, güzel olan ne varsa gökyüzüne bıraktım bu gece kelimelerimle. Hüzünlerimi kalemime yükledim, bir şiir oldu döküldü satırlara. Öznesi yok, yüklemi de. Son mısrasını yazamadım hiç. Yarım kaldı şiirim benim gibi. Eksik ve parça parça. Seni hatırladım sonra; sen benim yüreğime düşen en güzel şiirdin, o ilk haliyle mısraların, hiç dokunmadan, sadeliğiyle okunması gereken. Her şey seninle anlam kazanıyordu; dinlediğim şarkılar, içtiğim kahve hatta aldığım nefes bile. Sen yokken acımsı bir tad bırakırdı genzimde bütün bunlar.

Son vedanı hatırlıyorum; gözlerime ağlarcasına baktığını, gözlerini kalbime gömdüğünü hatırlıyorum. Sonra yarım kaldığımı, şiirlerim gibi. Belki de yarım kalması gerekiyordu bazı şeyler. Hayat her şeyi tamamlayamıyor. Hani bazen en güzel rüyanın tam ortasında uyanırsın ya gece vakti, bir daha uyuyamazsın. Uyusan da yarım kalan rüyayı tamamlayamazsın. Yarım kalması gereken yarım kalıyor.

Seni başkasına sarılırken görmüştüm en son, gözlerine aşkla bakarken ve kirli sakallarını - benim öpmeye doyamadığım- avuç içlerinle okşarken. Bir şarkı dolandı o an dilime, o da yarım kaldı. Tıpkı şiirlerim gibi, benim gibi.

Çok geç öğrendim, sen başka birini benimle tamamlamışsın. Ve sen de bende yarım kaldın..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
denizli escort