Advert

istanbul escort

Gerçek hizmetler şimdi beklenecek!
Kemal İSTEK

Gerçek hizmetler şimdi beklenecek!

Bu içerik 439 kez okundu.

Yerel seçimlerinin üzerinden beş ay gibi bir süre geçti. Belediye başkanları bu süre içerisinde ancak koltuklarına ısınabildiler. Bu süre içerisinde belediyenin içini tanımak ve geriye doğru incelemelerde bulunmak için kafa yordular. Öncelik kendi ekiplerini kurmanın yanında hizmet anlayışlarını belediye personellerine göstermek oldu.

Tabi hiç bir şey yapmadılar değil, sosyal etkinlikler ve halkla ilişkiler bağlamında ortaya koydukları çalışmalar takdir gördü. Bu dönem Mersin basınından çok sayıda başarılı gazeteci belediyelere geçiş yaptılar. Bu yüzden özellikle belediye basın departmanlarının performansları dikkat çekti.

Etkinlikti, bol kepçe haberdi derken şimdi, Mersinliler belediye başkanlarından oturdukları koltuğun hakkını vermesini bekliyorlar. Toroslar Belediye Başkanı Yılmaz’ın beton yol projesi tuttu. Bence, bu çok önemli bir adımdı. Bunun devamında bakalım daha neler gelecek?

Aslında ilçe belediyeleri için fazla bir beklenti yok, çünkü kısıtlı belediye bütçeleriyle günü kurtarmaları bile başarı sayılır. Fakat, Mersin’in kaderini değiştirebilecek ve geleceğine yön verecek hizmetleri büyükşehir belediyesinden beklendiğini de ifade etmek zorundayım.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’in düzenlediği konserler, güreşler, halkın içerisinde verilen görüntüler tamam, olması gereken budur ama dev yatırımlar nerede? Halkcı başkan imajı yavaş yavaş yatırımcı başkan imajına dönmesi gerekiyor. Mersin her köşesinde farklı sorunlarla boğuşan bir kent olmak istemiyor.

Başkan Seçer’in tabi ki işi kolay değil; zaten o da seçim sürecinde bu işlerin kolay olmayacağını söylüyordu.

Başkan Seçer, her ne kadar enkaz devraldık edebiyatı yapmasa da  başkanlık koltuğuna oturduğunda kucağında altından kalkmanın zor olduğu bir borç yükünü buldu. Önümüzdeki meclise bu gelir mi bilmem ama bunun üstesinden gelmek için defalarca meclisten borçlanma yetkisi istemişti. Bugüne kadar bu yetki bir türlü verilmedi, bundan sonrası içinde Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri kararından döneceği yok gibi...

Büyükşehir belediyesinin kaynaklarının çarçur edilmesi ciddi borçlanmaları beraberinde getiriyor. Bu fuzli giderlerin önü kesilmesi lazımdı ve Başkan Seçer’in tassaruf konusundaki başarısını görüyoruz. Gerçekten de önemli oranda kayıp, kaçakları gidererek bunu sağlıyor. Araç kirlama işleri ve maliyetinden fazlaya imal edilen hizmetler kafaları karıştırmıştı. Bunların üzerine gidildiğini görmek gelecek adına umut veriyor.

Bugüne kadar yaşananlara baktığımızda insaflı yorumlar yapmamızın gereği ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz beş aylık süre içerisinde daha fazlasını beklemek hayalcilik olurdu.

Gerçek hizmetler şimdi beklenecek!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi