Advert

istanbul escort

Başkan Yılmaz, doğru yolda...
Kemal İSTEK

Başkan Yılmaz, doğru yolda...

Bu içerik 451 kez okundu.

Her gecen dönem budanan yetkileri, daralan bütçeleri ve kesilen gelirleri yüzünden hizmette eli kolu bağlanan ilçe belediyeleri her şeye rağmen beklentilere cevap vermeye çalışıyorlar. Üstelik bir de siyasetten rekabet olgusu yaşandı mı, başkanın işi daha da zor hale geliyor.

Toroslar İlçesi yıllar yıllı Büyükşehir Belediyesinden hizmet alamamıştı. Dönemin Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın siyasette güçlü bir figür olması ve seçim süreçlerinde sert rakip olacağı şüphesi uyandırması hizmet konusunda yolları kapatır hale getirmişti. Mersin Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Macit Özcan’ın ardından kendi partisine mensup Burhanettin Kocamaz dönemlerinde Toroslara çivi bile çakılmamıştı. Fakat her şeye rağmen Başkan Tuna’nın döneminde Toroslar otel kent anlayışından gerçek anlamda cazibe merkezi haline döndü. Özellikle iç kaynaklarını verimli kullanan belediye üretken kimliğini ön plana çıkartarak başarılı oldu. Bugün sağlık yatırımlarının merkez üssü konumuna gelen bir Toroslar İlçesi varsa, Toroslar Belediyesi’nin ortaya koyduğu ufuk, bunu sağlamıştır.

Şimdi günümüze geldiğimizde belediye başkanlarının değişmesi, yeni bir sayfanın açılmasını sağladığını görüyoruz. Geçtiğimiz gün Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, basın mensuplarıyla bir araya gelerek ulaşımda kaliteyi arttıracak projelerinden biri olan beton yol modeline geçeceklerini anlatmıştı.

“İlçemiz ve ilimiz adına önemli bir çalışmaya imza atıyoruz” diyen Başkan Yılmaz, “Tüm dünyada, gelişmişliğin ve sosyo ekonomik büyümenin göstergesi olarak görülen ‘ulaşım ağı’ Toroslar’da en iyi seviyeye taşınıyor ve ilçemiz uzun ömürlü, ekonomik ve sağlam beton yollarla taçlanacak. Toroslar halkı uzun ömürlü ve dümdüz yollardan evine, işine, yaylasına en rahat şekilde ulaşacak” diye konuşmuştu.

Bunun Türkçesi, bundan sonra sıcakta eriyen, kış hava koşullarında çukurlar açılan yollar artık tarihe karışacak. Her sene asfalt yenileme alışkanlıklarının ve israfının son bulması beton yolların getirisi olacak.

Böylesi devrim niteliğindeki hizmetlere adım atan Başkan Yılmaz, yeniliklere açık, farklılığını hissettiren ve çağdaş yönetim anlayışı içerisinde olan bir belediye başkanı olduğunu gösteriyor. Karizma, gösteriş hesapları yaparak önümüzdeki seçimlerin hesabında değil, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile uzlaşı içerisinde olarak ilçesine hizmet etmek istiyor. Bunun için yola çıktığı çok açık; fakat Başkan Seçer yol arkadaşlığı yapacak mı? Bunu görmemiz için zamana ihtiyacımız var.

Yenilikçilik ve farklılık bunlar çok önemli kavramlardır. İlimizin kalkınmasını gerçekleştirmek için farkındalık yaratmaya çok ihtiyacımız var. İşte Başkan Yılmaz’ın Mersin’de başlattığı beton yol çalışmaları bu düşüncenin bir ürünüdür.

Toroslar’da test edilecek olan beton yolların başta büyükşehir belediyesi olmak üzere diğer ilçe belediyelerine de örnek olmasını bekliyoruz. Mersin kaliteyi gözardı etmemelidir. Beton yol, sadece ulaşıma kalite kazandırmakla kalmayacak, hizmet anlayışına yeni bakış açıcı getirecektir. Bu yüzden Başkan Yılmaz, doğru yolda...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi