Advert

istanbul escort

Safları sıklaştırma zamanı!...
Kemal İSTEK

Safları sıklaştırma zamanı!...

Bu içerik 417 kez okundu.

Sevgili okurlarım, İyi bir hafta dileğiyle gündemden gündeme yolculuğumuza başlıyoruz. Siyasetin yeni gündemi hiç kuşku yok ki, YAP oldu. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın parti kuracağı tartışmaları gündemi meşgul etmeye devam ederken, Türk Patent ve Marka Kurumu'na Yaşam ve Adalet Partisi için başvuruda bulunulduğu ortaya çıktı. Siyasetin ana gündeminde yeni partinin lokomotif isimleri konuşulmaya devam ediyor. Parti’nin üst yapısını Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan-Abdullah Gül’ün ikilisi tarafından kurulması bekleniyor.

YAP siyasette ne kadar başarılı olacağı, Ak Parti ve MHP’den alacağı oylarla belirlenecektir. Merkez sağda yer alması beklenen Parti’nin bir rakibi de İyi Parti olması kaçınılmaz. Henüz ayakları üzerine yeni yeni durmaya başlayan İyi Parti mevcudu korumanın peşine düşerse, büyüme trendini yavaşlatmış olacak.

İyi Parti’de Behiç Çelik Faktörü

Geçtiğimiz hafta sonu İyi Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik kurucu üyelerin katıldığı bir kahvaltılı toplantı düzenledi. Buradaki toplantıda İyi Parti’nin iktidara gelme hazırlıklarından söz etti ve safları sıklaştırma mesajı verdi. Toplantıya katılanların çoğunun Anap ve DYP’de siyaset yapmış isimler olması merkez sağ partisi tespitimizi belgeler nitelikteydi. Çelik, Mersin siyasetinde çok önemli bir isim ve İyi Parti onunla en azından ilimiz bağlamında gücünü koruyacaktır. Burhanettin Kocamaz, İyi Parti’nin birleştirici felsefesine uyum sağlarsa bu ikili Mersin siyasetinde büyük işler yapacak güçteler. Önce tavanda birlik, sonra tabanda coşku; siyaset dağınıklığı afetmez!

Tarkan’da tepki koydu

İki kadın; geride kalan çocuklar... Çocuklarının gözleri önünde eski eşleri tarafından öldürülen Emine Bulut ve Tuba Erkol cinayetleri tüm Türkiye'nin gündemindeydi. Yaşanan bu cinayetlere Tarkan da sessiz kalmadı. Eski eşleri tarafından öldürülen kadınlar için sessiz kalmayan Tarkan isyan etti. Sosyal medya hesabından öldürülen kadınların fotoğrafını paylaşan Tarkan, "Ey hukuk, ey adalet! Kadınlarımızın yanında dur da bu canilere hak ettiği ağır cezaları ver artık. Daha kaç can kurban gidecek hakkı, hesabı sorulmadan?" ifadelerini kullandı. Sosyal yaraların tedavisinde siyasilerden çok sanat dünyası etkili oluyor. Tarkan, rüya çocuğu olmadığını bu tepkisiyle gösterdi. Peki, bu ülkede başka sanatcı yok mu?

Doğu Akdeniz suları ısınıyor

Her büyük savaşın bir nedeni vardır. Bölgemizde olası bir savaşın Doğu Akdeniz’in enerji yatakları oluşturabileceğini görebiliyoruz. Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Elysee Sarayı'nda bir araya geldi. Onların bir hesabı varsa, Türkiye’nin de bir hesabı vardır. Fakat bunu iç siyasete malzeme yapmak çok yanlıştır. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na cevaben, “Gemilerimizle Doğu Akdeniz'deyiz fakat Anamuhalefetin başındaki zat bunu görmüyor. ABD, Kanada varmış Türkiye yokmuş. Bu zat bizim bayrağımızı tanımıyor. Buradaki varlığımızı sürdüreceğiz. oradan çekilmek yok, haklarımızı biliyoruz” demişti.

Vatanı kurtaran en büyük güç, birlik beraberlik olgusudur. Safları sıklaştırma zamanı!...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi