Advert

istanbul escort

DIŞARDAN BAKINCA
Sibel GELBUL

DIŞARDAN BAKINCA

Bu içerik 1434 kez okundu.

Ohrid’teyim kitaplar okuyup, göl turuyla geziniyorum. Etraftakilere bakınıyorum. Herkes işinden gücünden, hayatından bahsediyor.

Sataşan, kutuplaştıran yok. Belki de varsa günlük hayatlarına yansımıyor. Siyaset 24 yansımıyor! Sonra sosyal medyaya, bizim Ülkemize bakıyorum.

Herkes birbirini yargılama, yaftalamaya, birbirimize öfkeyle ihtam edip duruyoruz. Birbirinden güzel proje üreten, beyin çalıştıran, üreten yok gibi. Olanlar aradan pırlanta gibi yansıyor zaten.

Bizde herkes konuşuyor. Bilen-bilmeyen konuşuyor. Muhalefet konuşuyor. İlgili ilgisiz herkes konuşuyor. Ama engelli konuşmuyor. Halk konuşmuyor. Yani bizim Ülkemizde sözler havada uçuşuyor. Her sabah farklı gündemle uyanıyorsunuz.

Kaz Dağları ekosisteminin içinde bulunan, Atikhisar Barajı havzası üzerinde devam eden ağaç kesiminden kaçışan ceylanlar, sosyal medyada paylaşılıyor.

"Türkiye'nin Maldivleri" olarak anılan Salda Gölü ve çevresini Millet Bahçesi projesi gündemde. Bugün alınan kararların yarın nasıl sonuçlar verebileceğini kestiremiyorsunuz.

İddialar, iftiralar, operasyonlar, atamalar.. Aman Allah’ım; Ülkemiz de neler yaşıyoruz, hepimiz çok yorulduk. Sabahları mutlu kalkmak istiyoruz. Umutlarımızın çoğalmasını istiyoruz. Güzel günler ve haberler görmek istiyoruz.  Uzaktan fiyakalı temennilerle teselli edilmek istemiyoruz.

İdeolojik kararlar, yandaş kayırma, doğaya zarar verecek taraflı ihaleler ve en önemlisi düşmanlaştırma bitsin istiyorum. Dünya el ele vermiş, biz cennette birbirimizin kuyusunu kazıyoruz. Çocuklarımıza güzel ve yaşanabilir bir Ülke bırakmak istiyoruz.

Çok şey mi istiyoruz?

 

Bir dünya bırakalım çocuklara

Masmavi, bir dünya olsun. Satılmasın düşler, yok olmasın ümitler ..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi