Kocamaz ve Seçer bunu yapabilir mi?
Kemal İSTEK

Kocamaz ve Seçer bunu yapabilir mi?

Bu içerik 493 kez okundu.

İyi Parti’nin kongresi  sonrasında gözler GİK Üyesi olan Burhanettin Kocamaz’ın alacağı göreve çevrildi. Eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz’ın, mahalli idarelerden sorumlu genel başkan yardımcısı olabilmesi için Dervişoğlu’nun grup başkanvekili olması bekleniyor.

Kocamaz’ın İyi Parti ile siyasetteki yoluna devam etmesi önümüzdeki süreçte daha çok konuşulacaktır. Belediyecilik ancak deneyim kazanmakla öğrenebiliyor. Bu yüzden Kocamaz, işin bir ustası olarak görev alırsa, özellikle hizmet kısırlığı çeken millet ittifakı belediye başkanlarına yardımcı olabilir.

Kocamaz’ı kim dinler, kim dinlemez onu bilemem ama Mersin Büyükşehir belediye Başkanı Vahap seçer ona biraz kulak verirse, iyi olur. Hani derler ya, devlette devamlılık esastır diye, Başkan Seçer, onun bunun ne dediğine bakmadan kendisinden önce yürütülen çalışmaların dokusunu bozmamalıdır.

Yeni bir şeyler icat etmenin hiç bir anlamı yok, geçtiğimiz beş yıl içerisinde Mersin önemli kazanımlar elde etti. Şimdi bu yol haritasını terk ederek yeniden sil baştan yapmanın bir anlamı olmaz. Bu yüzden Başkan Seçer, üstüne daha neler koyabilirim diye düşünmesi gerekiyor.

Aslında, Başkan Seçer, şu geçtiğimiz dört ay boyunca göz dolduran işler yapttı. Özellikle çalıştay sürecini başlatması, yeni başlangıçların ve anlayışların ip ucunu vermiş oldu. Tabi çalıştaylarda çıkan sonuç kadar bunların uygulanmasında duyarlılık ta çok önemlidir. Bakalım, çalıştayların amacına yönetlik çalışmalar başlayacak mı?

Şimdi konumuza geri dönelim, Kocamaz İyi Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevi üstlenirse bu Mersin’i nasıl etkileyecek? Hiç kuşku yok ki, önümüzdeki yerel seçimlerde çok farklı tablolarla karşılaşabiliriz. Mersin Büyükşehir Belediye başkan adaylığı söz konusu olur mu? CHP-İyi Parti ittifakı söz konusu olursa, Başkan Kocamaz’ın iki dudağının arasında adaylığı belirlenir.

Bunları konuşmak için çok erken, çünkü Başkan Seçer’in önümüzdeki süreç içerisinde ortaya koyacağı performans çok önemli görünüyor. Kocamaz’ın beş yıl boyunca yaptığı hizmetleri olası erken seçim düşünüldüğünde 2-3 yıla sığdırmak hatta katlamak zorundadır. Bunun için çok tuhaf bir şey söyleyeceğim, Başkan Seçer, Kocamaz’dan bilgi bağlamında yardım alması gerekiyor.

Siyasetin ülkeye, memlekete hizmet etmek için yapıldığını biliyoruz. Tabi başka hedefler için de yapanı çok gördük. Hizmet için siyaset yapılacaksa eğer, karşı görüşlerin ideolojik saplantılarını bir kenara bırakarak el ele verme gereği var. Bu anlayışın toplumdaki karşılığı çok güçlü olacaktır. Uzun zamandır kutuplaştırılmış halk artık bir araya gelmek istiyor.

O zaman Kocamaz ve Seçer neden el ele vermesin, neden ezber bozarak hizmette dev adımlar atılmasını sağlamasınlar?

Soru şu: Kocamaz ve Seçer bunu yapabilir mi?

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi