Koca’ya, Kocamaz’ın cevabı
Kemal İSTEK

Koca’ya, Kocamaz’ın cevabı

Bu içerik 503 kez okundu.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde en çok konuşulan isim Burhanettin Kocamaz idi. Tam da İyi Parti Kongresine sayılı günler kala yine eski defterler açılmaya başlandı. İyi Parti eski İl Başkanı Servet Koca, bir basın toplantısı yaparak Kocamaz’ın aday olamadığı seçimlere açıklık getirmek istedi. Her ne kadar zamanlamanın manidar olması ve ortaya konan gerekçelerin havada asılı kalması da bir tarafa Üzeyir Güleç isminin öne çıkması bence çok anlamlıdır.

Dönemin il genel sekreteri Güleç’i suçlayan Koca, onun hala parti içerisinde aktif olmasını da eleştirdi. Kocamaz’ın evrakının ve başvuruya dair yetki belgesinin geldiğini söylemeyen il sekreteri hakkında niçin suç duyurusunda bulunmadığını soran Koca’ya şimdi biraz kulak kabartalım: Koca, basın toplantısında şöyle konuşmuştu:  “Bir evrakın aslını dosyaya koyup evrakları yok etmesi, Burhanettin Bey’in önünde evrakı gönderen Genel Başkan Yardımcısının sorgulamasıyla ortaya çıkıyor, Üzeyir Güleç halen il binasında Burhanettin Bey ile pozlar veriyor, yemeklere gidiyor. Soruyorum şimdi; genel merkez adına buraya gelip soruşturma yapan ve bizim olayın kara kutusu olan Üzeyir Bey’i tespit eden Hasan Seymen, genel merkez adına Üzeyir Güleç hakkında da niçin suç duyurusunda bulunmazsınız? Soruyorum Burhanettin Kocamaz’a; kendisinin belediye başkanlığı müracaatını yapacak kişinin adına gelen bir yetki belgesi varken, yetki belgesinin arkasında da kendi evrakları varken, bunları ilgilisine vermeyen, il başkanına vermeyen, herhangi bir kişiye sorup doğruyu öğrenmeyen, evrakı dosyaya takıp kendi evraklarını yok eden bir Üzeyir Güleç’i niçin mahkemeye verip de hakkında suç duyurusunda bulunmazsınız? Hamit Tuna’yı vermediniz mahkemeye, Üzeyir Güleç’i vermediniz mahkemeye bir kurban aradınız, beni mi buldunuz?”

Evet, bu olayın kara kutusu Üzeyir Güleç, onu da dinlemek gerekiyor. Aslında bu olayı kimin ağzından dinleseniz ona hak verecek duruma geliyoruz.

Bu basın toplantısı sonrasında şimdi bütün gözler Kocamaz’a çevrilmiş durumda. Benim bildiğim Sayın Kocamaz, Servet Koca’nın tezlerini çürütecek gerekli cevapları verecektir. Tabi kimin daha fazla inandırıcı olacağını eteklerdeki taşlar dökülünce anlaya bileceğiz. Bunun için fazla bekleyeceğimizi sanmıyorum, çünkü oyun içerisinde oyun oynanmaya devam ediyor.

Aklımıza takılan bir soru da Başkan Kocamaz, geçtiğimiz yerel seçimlere İyi Parti’nin adayı olarak girebilseydi, seçimi kazanma şansı ne ölçüler de olurdu? İşte bu konuda öne sürülen bütün düşünceler havada asılı kalacaktır. 23 Haziran İstanbul seçimlerini bir hatırlayalım. İmamoğlu’nun seçilebileceğine kim inanırdı, üstelik büyük fark atarak...

Türk siyasi tarihinde bunun gibi ezber bozan çok seçim yaşanmıştır. Zaten Kocamaz’ın Mersin Büyükşehir belediye Başkanı olması da bir Ekrem İmamoğlu öyküsü değil midir?

Bugün gelinen noktada kazanan ve kaybedenler var, bu siyaset oyununda iyi taktik yapanlar kazandı, diğerleri kaybetti. Kazananlar için söylenecek bir şey yok, ama kaybedenler neden kaybettiklerini iyi düşünsünler...

Gelelim Servet Koca’ya, durdun durdun da şimdi mi sahneye çıktın. Bu basın toplantısından yarar umanlar bilmeden Kocamaz’ın işini kolaylaştırdılar. Bir mağduriyetin üzerinden külleri kaldırmak bakalım kime yarayacak.

Koca’ya, Kocamaz’ın cevabı bunu belirleyecektir.  

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi