Advert
Başkan Gültak iyi gidiyor
Kemal İSTEK

Başkan Gültak iyi gidiyor

Bu içerik 636 kez okundu.

Yerel basın uzun süredir zor günler yaşıyor. Her geçen gün gazetecilerin hayatları daha da zorlaşıyor. Bugün gelinen noktada basın özgürlüğünü konuşamayacak duruma getirildik. Özellikle ekonomik çıkmazlar, bu mesleğin önünü kapatıyor.

Fakat her şeye rağmen objektif ve tarafsız gazeteciliğin hakkını veren arkadaşlarımız var. Gazetecinin derdi çok bunu anlayan, içinde yaşayan yönetici var mı?

Evet Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, bugüne kadar gösterdiği duyarlılıkla gazetecinin yanında olduğu mesajını verdi. Dün basın mensuplarıyla kahvaltılı bir toplantıda buluşan Başkan Gültak, özgür basının önemine işaret etti. Akdeniz Belediyesi’nin imkanları çerçevesinde basın kuruluşlarının yarasına merhem olacak iyi niyetli çabalarına şahit olduk. Zaten onun gibi üç beş kişi de olmasa bu işin hiç yapılacak hali kalmayacak.

Şimdi Başkan Gültak’ın geçtiğimiz yüz gününe bir bakalım. Gerçekten Akdeniz’in bugüne kadar ötelenmiş sorunlarının gün yüzüne çıktığını gördük. Kentsel dönüşüm yıllar yılı konuşuldu ama bir arpa boyu yol alınamamıştı. Onun göreve gelmesiyle birlikte somut çalışmalar ortaya konmaya başlandı. TOKi’nin bu konuda çalışmalara başlayacak olması, geleceğe dönük ciddi mesaj içermektedir.

Belediye başkanları seçim dönemlerinde hep halkın içerisinde olacağı mesajlarını verirler, koltuğa oturduğunda onları halkın içerisinde ancak fotoğraflarda görebiliriz. Başkan Gültak, bu konuda ezber bozdu. Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinliyor, çözüm noktasında elinden gelen çabayı gösteriyor.

Gültak, bu toplantıda geleceğe dönük projelerini de anlatı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin üzerinden geçen 100 günde, Akdeniz ilçesinde imza attıkları ve yakın zaman içinde hayata katacakları hizmetleri, proje ve yatırımları da onun ağzından duyduk. Başkan Gültak, Tırmıl Tepe Spor Komleksi Projesi ve Akdeniz Yılmaz Güney Parkı ve Tesisleri Yenileme Projesi'ni hayata geçireceklerini; 4 mahalleye portatif yüzme havuzları kuracaklarını, Karaduvar Sahil Düzenleme Projesi'nin hayata geçirileceğini, Şevket Sümer Mahallesi Pazar Sokağı Projesi çalışmaların devam ettiğini, Taziye Evlerinin sayısını arttıracaklarını, Çavuşlu Deresi ıslah çalışmalarının başladığını da belirtti.

 Akdeniz artık terörle değil, hizmet ile anılan bir ilçe haline geldi. Koşan atın başına vurulmaz diye bir ata sözü vardır.  Bence, Gültak iyi gidiyor, başına vurulmaz ise daha da iyi gidecek...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor