BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ  VE CHP TABANI...
Ali ÖZİPEK

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE CHP TABANI...

Bu içerik 1754 kez okundu.

2019 Yerel seçimleri, Büyükşehirlerin çoğunda CHP’nin zaferiyle sonuçlandı. Ancak Mersin ve İstanbul gibi bazı şehirlerde Başkanlığı kazanmasına rağmen CHP Meclis üyeliklerinde çoğunluğu sağlayamadı.

Mersin’de bizzat takip ettiğim ilk meclis toplantılarında, muhalefet Meclis üyelerinin, Başkana zorluk çıkarmak için sert muhalefet yaptıkları açıkça görüldü.

Başkan Vahap Seçer’in işinin ne kadar zor olduğuna tanık olduk.

Oysa CHP tabanında gerek hükümet ve gerekse önceki Belediye Başkanı tarafından dışlanmış ve mağdur durumda olan binlerce işsiz, seçimlerin sonucunu büyük bir ümitle beklemiş, seçimler zaferle sonuçlanınca sevince boğulmuştu...

Ancak seçimlerden bu yana neredeyse 4 ay geçmesine rağmen Belediyelerde bir kıpırdama yok kadar az. Şikayetler ve feryatlar giderek artıyor.

Daha önce belediye personeli ilken Burhanettin Kocamaz döneminde işten haksızca çıkarılan işçilerin bir kısmı işe alındı. Ama sadece küçük bir kısmı...

Mersin, yurdumuzun işsizlik oranının en yüksek olduğu illerden biri olduğu gerçeğini de düşündüğümüzde, Başkanların işlerinin ne kadar zor olduğu da ortadadır.

Beklentimiz ve inancımız Başkan Vahap Seçer’in zoru başarmak için formüller geliştireceği, istihdam ve üretim yaratacak planlamaları hayata geçireceği yönündedir. CHP’li belediyelerin halkın taleplerini yerine getirmek için başarmaktan başka çareleri yoktur. Hiç bir mazeret başarısızlığı örtemez.

CHP tabanı ve oy veren halkımız Başkanlara zaman tanımalı, hemencecik olumsuz eleştiri bombardımanından sakınmalıdır.

Unutulmamalı ki, CHP önümüzdeki genel seçimlere iktidar adayı olarak iddialı bir şekilde gidecektir.  Belediyelerdeki başarısı da iktidar olabilmenin ilk şartıdır.

Bu yüzden hiç bir CHP’li  Belediye başkanının, halkı hayal kırıklığına uğratma hakkı yoktur... Ve başkanların sorumluluğu büyüktür.

Başkan Seçer’in halkın sorunlarını tesbit için Muhtarlarla ve Site yöneticileriyle sık sık toplantılar yaptığını biliyoruz..

Ayni şekilde Yenişehir Başkanı Abdullah Özyiğit’in de mahalle toplantılarında vatandaşları dinleyerek çalışma stratejini belirlediğini de biliyoruz.

CHP’yi iktidara taşıyacak strateji, vatandaşın geçim sıkıntısına çareler üretmekten başka bir şey değildir.  Belediyenin rutin çalışmalarını eksiksiz yapsanız dahi vatandaş bunu başarı olarak görmeyecektir.

Üretime katkı yapmak ve istihdam yaratmak için kafa yormak, araştırmalar yapmak ve çare üretmek gerekiyor.

Sosyal Demokratlara da yakışan budur...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir, iklim krizine çözümü ele alıyor
Büyükşehir, iklim krizine çözümü ele alıyor
Bozdoğan, Suriyelilerin sorun ve taleplerini dinledi
Bozdoğan, Suriyelilerin sorun ve taleplerini dinledi
denizli escort