Advert

istanbul escort

Babama..
İlker Tahsin ASKER

Babama..

Bu içerik 648 kez okundu.

Küçükken düşüp dizimi kanattığımda, koşup sarılacağım bir babam olmadı hiç. Okul çıkışlarında babası gelen çocukların sevinçlerine ortak oldum gözyaşlarımla. Erkek çocukları babaları gittiğinde büyürmüş, ben yedi yaşında büyüdüm baba. Yedi yaşında bıraktım çocukluğumu ilkokulun masum yıllarında. Çocukluğumun tüm hayallerini annemle doldurdum, seninle ilgili bir anım yok aklımın hiçbir köşesinde.

 

İlk şiirimi sana yazmıştım biliyor musun ? On iki yaşında başladım yazmaya. Yaşıtlarım, oyun parklarında eğlenirken, evlerinde hangi oyuncaklarıyla oynayacaklarını düşünürken, ben biriktirdiğim harçlıklarımla hep defter ve kalemler alıyordum yazmak için. Küçücük yüreğimle kocaman satırlar döküyordum sayfalara. Sen bilmiyordun, ben hep seni bekliyordum. Her kapı çaldığında belki gelen sensindir diye koşuyordum. Her sabah uyandığımda kahvaltı masasında seni görmeyi umut ediyordum. Bu yaşıma kadar çok kırıldım, çok kanadım ama benim umutlarımı ilk çalan sendin baba.

 

Yirmili yaşların ortalarında babalarıyla tavla oynayan çocukları izledim. Babasıyla kadeh tokuşturan, ona dertlerini anlatan, gelecekle ilgili birlikte plan yapan evlatlara imrendim. Babalık bir meslek değil ki, mesaisi kesilmez, tatili olmaz ki. Babalık duygularını askıya alıp, yıllarca kafana göre takıldıktan sonra bir gün pat diye dönüp kaldığın yerden tekrar başlayamazsın. Sen aynı sıcaklığı tekrar yakalamayı başarsan bile, babasız büyümenin acısını yıllarca yaşamış evlatlar bunu başaramayabilir. Senin bir meslek olarak gördüğün babalık için ben yedi yaşında söz verdim senin gibi olmayacağım diye..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi