Advert

istanbul escort

Sensizliğin Takvimi
İlker Tahsin ASKER

Sensizliğin Takvimi

Bu içerik 499 kez okundu.

Yalın ayak koşarak çıktım evden dün gece. Havanın ayazı ayaklarımdan başlayarak bütün vücuduma yayıldı. Karşıma çıkan tüm sokaklara girdim tek tek, senden bir iz aradım. Evler ışıklarını uykulara kapatmıştı, alıkça bir halde her yana koşturdum.

Karşıma çıkan insanlara seni sordum, gördüğüm her yüzde seni aradım. İstasyona gittim, bir trenden inersin diye bekledim. Otogarda otobüslerden inen her yolcuya sensin diye baktım. Bütün parklarını gezdim bu şehrin, her kaldırım taşına ayak izimi bıraktım. Yolumu kaybettim sokak lambası olmayan bir çıkmazda. Bir araba farkettim yolunda sağında; parça parça ve terk edilmiş tıpkı benim gibi.

Çaresiz adımlar ve boş gözlerle evin yolunu tuttuğumda fark ettim yağmur damlalarını. Beni ıslatan yağmur olmadı, ben senin özleminle sırılsıklamdım. Seni aramaktan yorgun düşmüş bedenimi gecenin sessizliğine bıraktım. Bir an önce sabah olsun diye uykunun beni çekip almasını istedim, olmadı. Bütün gece sabahı ettim gözlerimi kırpmadan, merdivendeki ayak seslerini dinledim gelen sensindir diye.

Güneşin doğuşuyla sahile attım kendimi. Denizin sonsuz maviliğine umut bağladım. Balıkçıların hasret türkülerine eşlik ettim çirkin sesimle. Hiçbiri sus demedi bana, gözyaşlarımı sildiler elleriyle. Ben damlaların sebebini sakladım. Kimselere söyleyemedim, hiç kimseye anlatamadım sessizliğimi. Nice fırtınalar koptu yüreğimde, dalgalar yıkıp devirdi hayallerimi ayak uçlarıma, ben başımı yaslayacak bir omuz aradım ama sen yoktun..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi