Advert
Başkan Gültak’ı izlemeye devam...
Kemal İSTEK

Başkan Gültak’ı izlemeye devam...

Bu içerik 604 kez okundu.

Bir kenttin kalkınmasında yerel ve ulusal güçlerin bir araya gelerek güç birliği yapmalarının önemi çok büyüktür. Bu bağlamda Mersin’e baktığımızda yeni başlangıçlara ihtiyacımız olduğunu görüyoruz. Özellikle Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisinde bu olgunun kaçınılmaz bir gerçek olduğunu kabul edelim.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer göreve geldiğinde kucağında acil ödemleri buldu. Belediye kapısında bekleyen alacaklı esnaf ona alacaklarının ödenmesi konusunda baskı yaptılar. Başkan Seçer, küçük esnafı batmaya götürecek bu konuya duyarsız kalamazdı ve meclisten borçlanma yetkisi istedi.

Tabi ki, meclis her konuda olduğu gibi yine olumsuz tavrını sürdürdü. Peki bu nereye kadar, nereye kadar başkanın eli kolu bağlanacak? Bu kutuplaşmaya bir dur diyecek kimse çıkmayacak mı? Alacaklarını alamayan küçük esnafın batmasına göz yummak hangi vicdana sığacak?

İstanbul seçimi sonrası Büyükşehir meclisinde cumur ittifakı meclis üyelerinin tavrında bir değişiklik bekleniyordu. Bu son mecliste teminat mektubu konusunda verilen destek ile umuda dönüştü. Geçtiğimiz gün kapalı kapılar arkasında cumur ittifakı meclis üyelerinin önümüzdeki mecliste alacakları tavırla ilgili bir toplantı yaptıklarını biliyoruz. Bu toplantıdan nasıl bir karar çıktığın ı ise bilmiyoruz. Şahinler ve güvercinler arasındaki mücadelenin kazananı kim olduysa bunu önümüzdeki mecliste öğreneceğiz.

Bir gerçeğin altını çizmek gerekiyor. Akdeniz belediye Başkanı Mustafa Gültak, belediye hizmetlerinde olduğu gibi bu konuda da farklılığını ortaya koyarak Başkan Seçer’e destek veriyor. Başkan Gültak, Mersin’in artık kaybedecek zamanının olmadığını görebilen sağduyu sahibi bir yönetici ve kızgın demirin soğutulmasında önemli bir faktör olarak ortaya çıkıyor.

Cumhur ittifakı seçimden sonra dağılır diye bekleyenler yanıldılar. Başkan Erdoğan’ın daha fazla kan kaybına gidilmesinin önünü kestiği çok açık. Babacan’ın kuracağı partinin Ak Parti’den ne kadar çivi sökecek bunu bilemeyiz ama önü kapalı; çünkü iktidar dağılmanın ne kadar yanlış olduğunu görmüş. 

Ulusal siyaset başka, yerel siyaset tabi ki çok başkadır. Ülkenin içinde bulunduğu sorunları yerelde ki ataklarla çözebiliriz. Mersin ise atağa geçmesi beklenen en önemli bir ildir. Kentimizin gelişim sürecine girmesi ülke ekonomisine ciddi katkılar sunacaktır.

Bu yüzden Mersin artık kabuğunu kırmalıdır. Uzun yıllar yerinde patenaj çeken bir il olmaktan yoruldu. Tarım, ticaret, sanayi bir yana hiç olmazsa turizm potansiyelini biran önce harekete geçirmek zorundadır. Bunun için Mersin’de her şey var. Olması gereken ise birlik beraberlik ruhudur. Birlik beraberlik diyince aklıma Gültak’ın samimi girişimleri geldi. Onun gibi sayduyu sahibi yöneticilere çok ihtiyacımız var. Güç birliği bağlamında verilecek mesajları dikkate almalıyız. Başkan Gültak’ı izlemeye devam...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi