62 SAAT
İlker Tahsin ASKER

62 SAAT

Bu içerik 480 kez okundu.

Sabaha kadar odamın tavanını izlerken kaç hayalin kıyısından döndüm bilmiyorum. Merdivendeki ayak seslerine ilişti kulağım arada bir. Üst kattaki Kemal amcanın öksürüğünden anladım sabah ezanının yaklaştığını. Bir sigara daha yaktım sonra ve bardağımda kalan son kahve damlasını yudumladım.

Şehir yeni bir sabaha uyanıyordu, ben ise uykusuz gecelerin hesabını yapamıyordum. Ne bir damla yaş uğruyordu gözlerime ne de rüyalara kapanıyordu gözlerim. Günlerden neydi, ülkede neler olup bitmişti, telefonum kaç kez çalmıştı bilmiyordum ama; mevsim sonbahardı ve sen gideli tam 62 saat olmuştu.

Arkanda koca bir pişmanlık bıraktın giderken. Hoşça kal dedin, elini yanağıma uzattın ve geçen onca zamanı avuçlarınla yüzüme bırakıp gittin. Ben hoşça kalamadım. Yalanlarının ayak sesleriyle birlikte uzaklaştın, ben arkandan sadece baktım.

62 saate neler sığdırır insan ? Mutluluklar, tatiller, anılar ve hatıralar biriktirir. En az iki sefer uyuyup uyanırlar. Kahvaltı, iş güç, sabah kahvesi falan. Ben hiç kalkmadım yerimden, yanı başımdaki prize su ısıtıcıyı takıp her saat başı bir kahve yaptım kendime ve kül tablasını hiç boşaltmadım. Hayallerim gibi hep aynı yere yığıldı izmaritler. Senin anlayacağın; seninle birlikte ben de gittim kendimden. .

Söylesene sevgili, kaç 62 saat gerek geri gelmene?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi