Advert

istanbul escort

Başkan Gültak, Akdeniz’in umudu
Kemal İSTEK

Başkan Gültak, Akdeniz’in umudu

Bu içerik 469 kez okundu.

İstanbul seçiminin geride kalmasıyla birlikte vatandaşlar artık boş laf değil, hizmet bekliyor. Yerel seçimleri bir demokrasi mücadelesine dönüştüren Millet ittifakı başarılı oldu ama rüştünü ispatlayabilecek mi?Bunu görmenin de zamanı geldi.

Mersin, gelecekten çok şey bekliyor. Komşu ili Antalya ile yarışa ne zaman girebilecek? Bu çok zor galiba. Antalya, yabancı turist ziyaretçi sayısıyla Paris ve Londra'dan sonra da dünyada üçüncü sırada yer alıyor. 2018 yılında 13 milyon 700 bine yakın yabancı turistin ziyaretiyle tarihinin en yüksek rakamına ulaşan kent, bu yıl '16 milyon turist' hedefi koydu. Ocak ayından itibaren geçen tüm yıllara rağmen en iyi dönemini yaşayan ve haziran ayıyla birlikte başlayan yüksek sezonda sadece dış hat uçuşlarında günlük gelen uçak sayısı 450'ye kadar yükseldi. Günlük ortalama yabancı turist sayısı da 75 bini aşıyor.

Mersin’in turist sayısını vermeyeyim, çünkü bu çok moral bozucu olur. Turizmin gelişmesi için yerel yönetimlere çok iş düşüyor. Özellikle yıllar yılı halının altına süprülen sorunların çözüme kavuşması gerekiyor. Mersin’in kalbi niteliği taşıyan Akdeniz İlçesi ise bu konuda ki en belirgin sorunların yaşadığı yer olarak dikkat çekmektedir.

Akdeniz bence Mustafa Gültak ile önemli bir şans yakaladı. Göreve geldiği günden bu yana gerçekçi yaklaşımlar ortaya koyan Başkan Gültak, sorunları yine ötelemek yerine üstüne üstüne gidiyor. Bugüne kadar adeta yok sayılan kenar mahalleleri gündeme taşıma gayreti bu bağlamda soruna karşı ciddiyetini göstermektedir. Çay Mahallesi’nde belediye meclisini toplaması zaten onun ne kadar sorunlara sahip çıktığının bir göstergesi oluyor.

Akdeniz sorunlarından kurtulursa Mersin turizmle buluşma noktasında çok büyük mesafe kazanacaktır. Akdeniz’i çarpık kentleşmeden kurtarmak için herkesin elini taşın altına koyma gereği var. Kentsel dönüşümün artık kaçınılmaz bir olgu olduğunu biliyoruz. Bunu gerçekleştirecek bir iradenin ortaya konulması ve siyaset üstü bir anlayışla ele alınmasının zamanı geldi.

Başkan Gültak bu konuda çok kararlı bir tutum ortaya koyuyor. Onun bu mücadelesine sadece Ankara, Mersin Büyükşehir Belediyesi değil, bütün Mersin tüm dinamikleriyle sahip çıkmak zorundadır. Akdeniz’in kurtuluşu demek, Mersin için turizm kapılarının açılması demektir.

Önümüzdeki yakın bir süreçte seçim yok, bu da sorunların çözümü için birlik beraberliğin sağlanabileceğini işaret ediyor. Seçimlerin kutuplaştırıcı ikliminden bir an önce uzaklaşmamız gerekiyor. Mersin kısır çekişmeler değil, hizmet bekliyor. Bugüne kadar bir birimizi yemekten komşu illerle dahi bir yarışın içerisine giremedik. Fakat şimdi yeni bir güne uyanmalıyız ve bunun için bir umudumuz var.

Başkan Gültak, siyasi deneyimini başkanlık görevine çok başarıyla taşıdı. Özellikle ekibini Akdeniz’in ihtiyacına göre kurması beraberinde umudu da getirdi. Onun bu koşusu sadece Akdeniz için değil, bütün il için varılacak hedefin ilk adımlarıdır. Bu yolculuğa hep birlikte çıkabilirsek, daha az zamanda hedeflenen noktaya varabileceğiz.

Akdeniz’in artık yolu açıldı, Başkan Gültak umut oldu; haydi Mersin ayağa kalkma zamanı!...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi