SESSİZLİK
İlker Tahsin ASKER

SESSİZLİK

Bu içerik 393 kez okundu.

Bir şiirin son mısrası gibiyim bu gece. O mısrada ben varım parça parça, hayallerim var noktalama işaretlerinde ve umutlarım kelime aralarında. Bütün gece odamın tavanını izlerken kaç hayalin kıyısından döndüm, kaç izmarit intihar etti dudaklarımda bilmiyorum. Her düşümde bir eksik bıraktım. Her düşüşümde yeniden kalktım ayağa.

Şimdi hüküm giymiş hayallerim var benim, avluda volta atarken pabuçlarını eskiten ve her içtimada gözlerimden dökülen. Ayakkabılarımın yırtılan köşelerinde kaldı anılarım. Birkaç hayalim vardı tavanda izleyemediğim, kapıyı çekip çıkarken kapının eşiğinde bıraktım onları da.

Bir şiirin son mısrasını yazıyorum bu gece. Elimde bir kalem, bir sokak lambasının altında. Duygularımın kelimeleri kontrol edemediği bir cümlede kayboluyorum. Öznesi yok, yüklemi başa koyuyorum. Öyle karışık, öyle darmadağın. İçimde merdiven boşluğu, her basamak biraz daha yalnız, yüreğim hep bir hoşça kal ülkesi.

Çok düşündüm, çok tarttım hayatın hafifliği ile kalbimin ağırlığını. Yüreğim çok burkuldu, ne yalnız kalabilmeyi becerebildim ne de birinin parçası olabilmeyi. Hiç mümkünü olmayan bir hayatın hayaliyle yaşamışım yıllarca. Her şey oldum bu hayatta; hata oldum, yanlış oldum, gözyaşı, sıkıntı, pişmanlık oldum ama hiç kimseye nefes olamadım. Kimsenin olmazsa olmazı, vazgeçilmezi ya da en sevdiği olamadım. Gidemedim hiç, gitmeyi beceremedim. Bazen yüreğim gitti, bazen cümlelerim ama kimse gitme diye bakmadı gözlerimin içine. Kimse anlamadı, kimseye anlatamadım. Kendimi sorguladım, saatlerce, günlerce, gecelerce. İçimde fırtınalar koptu, sayfalara döküldü kelimelerimin çığlıkları, sesimi duyan olmadı.

Bir şiirin son mısrasını yazıyorum bu gece, yalnızlığı satır başına koyuyorum, hece ölçüsü manidar. Bir selam veriyorum sessizliğe, içimde kaybolan gülüşlerimin duyulmayan tınısı ile..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
TÜİOSB Başkanı Balta:
TÜİOSB Başkanı Balta: "Bölgesel enerjinin kaynağı kadınlar olacak”