Advert

istanbul escort

Mavi'ye Emanet
İlker Tahsin ASKER

Mavi'ye Emanet

Bu içerik 626 kez okundu.

Seyrine kapıldığım bir sevdadan geliyorum. Yüreğimde mülteci bir çocuğun özgürlük hayalleri, gözlerimde yetimhane bahçelerinin umutları var. Bir yanımda hala ellerinin sıcaklığı, bir yanım sonbahar. Daha çok olmadı bu sevdadan çıkalı, bir mevsim önce gözlerinle ısınıyordum oysa. Sen gidince ayazda kaldı yüreğim, hiçbir mutluluğa sığamadım. Evime, odama, yatağıma, hatta gökyüzüne fazla geliyorum sanki. Kaç satır devirdim yakamozun gölgesinde, kaç kalem eskittim ya da hangi cümlede yitirdim umudumu bilmiyorum ama kaldırım taşlarını ezberledim artık. Seni beklerken yürüdüğüm yollar şahit.

 Masmavi düşlerim vardı benim, ucu bucağı sen kokan. O kadar inanmıştım ki gitmeyeceğine, ömrümün can kenarında ağırlamıştım seni. Şimdi içim can kırıklarıyla dolu. Hangi şarkıda bitirdin bizi, hangi meltem savurdu umutlarımı, hangi günahın bedeli oldu bu ayrılık ? Kaç kaldırım taşına sığacak özlemlerim bilmiyorum. Belki saçlarım ağaracak, belki sayfalarda tüketeceğim yalnızlığımı. Seni maviye emanet ettim, ben mavinin karanlık gölgesinde kaldım. Sonra seyrine daldım gözlerinin, içimde depremler. Sen bilmezsin; felaketler geçer ama izleri devam eder.

Ben bilirim sevdanın ne kadar yaraladığını, ben bilirim yüreğimin artçı sarsıntılarını ve ben bilirim kaldırım taşlarını. Yani sevgili, sen bir hoşça kala sığdırdın hayallerimi, ben sol yanımda bıraktım isminin her hecesini. Şimdi yüreğim buz tutmuş, senin yangınına gebe. Ayrılık çok erken icraya geldi bu bedene..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi