Herkes işine gücüne baksın!
Kemal İSTEK

Herkes işine gücüne baksın!

Bu içerik 683 kez okundu.

Gündemden gündeme yolculuğumuz sürüyor. Gündemde ne var, ne yok diye soracak olanlar vardır. Tabi ki gündemde İstanbul seçimleri var, dönülen bu son virajda iki adayın soluksuz yarışını görüyoruz. Peki bu seçimi kim kazanacak?

Bu soruyu herkes soruyor, bunun cevabı ise Pazar akşamı ortaya çıkacaktır. Bugüne gelene değin nasıl bir seçim süreci yaşadık? Belden aşağıya vurmalar ve eleştiri oklarının havalarda uçuştuğunu zaten görmüştük ama ya projeler, onları bilen var mı? Yok!..

Uzun yıllardır Türkiye seçim atmosferinden bir türlü çıkamadı. Siyasetteki kutuplaşmanın bu yüzden önü alınamıyor. Taraflar savaş baltalarını gömmeyince, hizmet akışı da buna paralel olarak sağlanamıyor. Bugün kimin siyaset kimin hizmet etmek için koltuğa oturduğunu görebiliyoruz. Sınıfı gecen belediye başkanları ve henüz üstünden seçim yorgunluğunu atamayarak hizmet üretme peşine düşmeyenler var.

“Hele şu seçim bitsin” diyenler beklemedeler. Bu işlerde nasıl başlarsan öyle bitirirsin. Her şeye rağmen İstanbul seçimi sonrası artık kimin ne kadar başarılı olacağını göreceğiz.

Fakat bugünden Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın gayretli bir çalışma içerisine girdiğini söyleye biliriz. Seçimlerin hemen ardından dinlenmeye çekilme gereği duymadan harekete geçmesi geleceğe dair umutları arttırdı. Özellikle kurduğu ekip ile takdir topladı. Akdeniz’in hizmete susamış mahallelerine el atması, ezber bozan bir anlayışın ayak sesleri oldu. Başkan Gültak’ı önümüzdeki süreçte çok konuşacağız. Akdeniz sorunlarını çözerse, Mersin geleceğe yürür, benden söylemesi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, soğukkanlılığı ve sağduyulu yaklaşımlarının karşılığını görmeye başladı. Son meclis toplantısında geleceğe dönük ipuçlarının verildiğini gördük. Özellikle Cumhur İttifakı meclis üyelerinin ona destek veren yaklaşımları geleceğe dönük mesajlar içerdiği de bir gerçek. Kutuplaşan meclis üyelerinin halkta karşılığı olmayacağını söylemeye gerek yok, çünkü Mersin kavga değil, hizmet bekliyor.

Milletvekilliği döneminden siyasi deneyimi olan Başkan Seçer, siyasetin sorun çözme sanatı olduğunu herkese gösteriyor. Büyükşehir belediye başkanlığı koltuğuna oturduğundan bu yana bu görevi başaracağına dair güven verdi. Bu kadar sürede büyük işler başarmasını beklemek yanlış olur. O, Mersin kamuoyundan iki yüz gün süre istemişti, beklemeye değer...

Neyse, ne diyordum, İstanbul seçimlerini kim kazanacak? İstanbul seçimlerini kim kazanırsa kazansın, ciddi tartışmaları da beraberinde getirecektir. Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım kazanırsa gözümüz sokaklarda, Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu kazanırsa kulağımız erken seçimde olacaktır. Bunun dışında bir olasılık varsa o da sağduyunun galip gelmesi, milletin iradesine saygı göstererek herkesin işine gücüne bakmasıdır.

Buna ihtiyacımız var; bence de herkes işine gücüne baksın!      

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi