Advert
ALDATAN ALDANIR MI ?
Sibel GELBUL

ALDATAN ALDANIR MI ?

Bu içerik 690 kez okundu.

Hürriyet gazetesinin Güzin abla köşe yazılarından;

“24 yaşında bir genç kadınım. Kendimden 16 yaş büyük, evli ve 3 çocuk babası bir adama âşık oldum. İlişkimiz sürerken eşiyle boşanmaya kalkınca vicdan azabı çekip ondan uzaklaştım. Yani âşık olduğum adamı hiç unutamadım. Unutamıyorum, hayatıma devam edemiyorum. Şimdi hiç görüşmüyoruz ama aklımdan bir an bile çıkmıyor. Yaşadıklarımız, paylaştıklarımız”

3 çocuk ve aldatılan 2 kadın. Aldatırken, güzel saatler geçiren erkek.. 

Yine benzeri bir hikaye; Bir gün babam iş seyahatine gidiyorum diyor ama bizim evi hanımla kaldığı otelden arama gafletinde bulunuyor. Kaldıkları otel Tarabya Oteli sene 2000. Annem tam telefonu açacakken telefon susuyor bana diyor ki; “Yavrum bir bak kimmiş bu numara?” Ben de numarayı arayınca Tarabya Oteli diyor operatör, içime bir şüphe düşüp babamın adını veriyorum odasına bağlanmak istediğimi söylüyorum. Kısa kesmek gerekirse, annem boşanmak istemiyor ama kadını takmış babama kancayı babam da arık bizi hiç takmayınca annem de ev hanımı yok güvencesi, babam 1 daire belli miktar da para verip annemi boşuyor.  Babam ve sevgilisi hep kavga, hep dövüş, hep babamdan inanılmaz istekler, evlilikleri uzun sürmedi. Bu evi benim üzerime yapacaksın diye, babamın da bir silahı vardı sarhoş hali ile nasıl eline geçirdiyse karısını vuruyor ve hanım ölüyor. Değer miydi babacım?  diyorum, sırf annemden 10 yaş küçük diye hem uzaktan akrabamızın kızıyla olmaya hem de kim bilir bu kadar eğitimli aklı başındayken adını cinayete karıştırmaya değer miydi, kim bilir kaç sene 30 mu 40 sene mi verecekler, çocuklarım dedelerini tanıyamayacaklar. 

Yıkılan yuvalar, en çok da bir ömür psikolojisi bozulan çocuklar. Bu çocukların gelecekteki kuracakları aile ortamı. Genel olarak gördüklerini yaparlarmış. Günün birinde bu olayın unutulacağı düşüncesi çok saçmadır, dünya dursa unutulmaz. Netice olarak “aldatma” affedilse de affedilmese de insanlarda   izler bırakan bir olay. Yüzde doksan beş erkek aldatır. İstisnalar hariç, kadınların gönlü bir kişiliktir. Genellikle ekonomik gücü iyi olan erkek, buna daha çok fırsat bulabilir ve hoş görülme, duymazdan gelinme olasılığı yüksektir. 

Yeni ilişkisi hangi yollardan geldiğini bildiği için daha çok sıkacak ve nefes aldırmayacak. Av ve avcı ilişkisi sürecek. Evliliğin temeli sevgi, saygı, ilgi ve güvendir. İlk günü gibi aşık olmanız elbette mümkün değil. Güvenmek sevmekten daha önemlidir. Güvenin bittiği yerde sevgi de biter.

Aldatma her ne kadar erkeğe özgü bir davranış gibi görünse de, partnerini aldatan kadınların sayısı da hayli fazla, ister erkek olsun ister kadın,  'aldatıyorlar' “ aldanıyorlar”. Doğru bir kavram değil. Normalize etmemek gerekiyor. Eğer çocuk varsa boşansalar bile; Anne baba olmayı sürdürecek çocuklar ve onlara bırakacak aile tablosu, geçmişten resim ve yaşanmışlık ve en önemlisi hayata ilişkin güven duygusunu unutmamakta fayda var.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi