Advert
SENSİZLİK
İlker Tahsin ASKER

SENSİZLİK

Bu içerik 530 kez okundu.

Özleminle mücadele ettiğim her dakika biraz daha ağır geliyor bana. Hasretini her içime çekişimde biraz daha acıyor canım. Gözlerini, ellerini, saçlarını, dokunuşunu ne varsa sana dair her birini ayrı ayrı özlüyorum. Tarifi olmaz ama; elinden oyuncağı alınan küçük bir çocuk gibi kalbim. Ne yapsam söndüremiyorum içimin yangınlarını. Susuyorum olmuyor, bağırıyorum olmuyor, yazıyorum yine olmuyor. Sarılmadan geçmiyor, geçmeyecek. Öperken kokusunu içine çektiğin bir insanı özlerken burnunun direği sızlar. Kalbinin çarpıntısı geçmez ve özlemek dünyanın en ağır işkencesidir. Gözlerini gözlerime bıraktığın günden beri, her şarkıda bizi görüyorum ve her melodisi göz bebeklerimde umuda dönüşüyor.

 

Hırçın dalgalarla boğuşan bir denizci misali, ne yana gitsem rotamı bulamıyorum. Güverteye ismini kazıdım, senden başka yolu yok dümenimin. Zaman geçmiyor ellerinden uzakta, çok sevdiğim odama bile düşman oldum. Çünkü biliyorum artık; sevdiğim gecelerin sabahları seni bana getirmeyecek her zaman. Özlüyorum ve özledikçe daha çok boğuluyorum.

 

Günün belirli saatlerinde yaşasam da, bunca yıllık hayatımda yeni bir acı ile tanıştım adı "sensizlik" olan. Hiç sevmedim bu yeni duyguyu. Beden acısından daha ağır. Bir yerini kestiğinde veya düştüğünde insan birkaç saniyelik acı yaşar ya hani, zamanla alışırsın ve sonunda yaraların kabuk bağlayarak iyileşir. Fakat sensizlik öyle değil, seni görene kadar geçmiyor ve her gün odamda beni bekliyor. Gün geçtikçe çoğalarak acıtıyor, üstelik hiçte geçmiyor.

 

Herhangi bir benzetme bulamıyorum anlatacak. Seni seviyorum ve seni seviyorum demeyi bile çok seviyorum. Gözlerinin mısrasında bana bir kalem ver, ömür boyu satır satır bizi anlatayım. Yüreğini bir adım öteye koyma, sensizlik denen illeti parçala bakışlarınla ve tüm benliğinle sarıl bana. Sensiz geçen her gecenin acısını kollarında unutacağım günlerin hayaliyle tut ellerimi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi