Advert

istanbul escort

Havalar ısınmaya başladı...
Kemal İSTEK

Havalar ısınmaya başladı...

Bu içerik 538 kez okundu.

İstanbul seçimleri gündem konusu olmaya devam ediyor. 23 Haziran’a kadar bu gündemin arasına bir gündem sokmak gerçekten çok zor olacaktır. Başta hayat pahalılığı, terör, çevre kirliliği ve dünyada gelişen olayların gündeme gelmesi çok zor. İstanbul seçimleri bittiğinde hiç merak etmeyin erken seçim tartışmaları yine gündemin başını çekecektir. Bu seçim gündemi kime yarar diye bana sormayın, oturun biraz da siz düşünün? Kime yara kime yaramaz?

Şimdi Mersin’de neler oluyor biraz da ona bakalım. Mersin’de caretta caretta ve yeşil deniz kaplumbağalarının üreme ve yumurtlama yeri olan Davultepe 100. Yıl Parkı'nda 5-6-7 Haziran tarihlerinde 3 gün sürecek bir müzik festivali düzenlenecekti. Fakat kamuoyu baskısını bunun önüne geçecek güce erişince yeni festival kutlama alanı arayışının başladığını görüyoruz. Başta çevreciler olmak üzere sağduyulu vatandaşlar ortaya çıkarak buna tepki göstermeseler bir caretta caretta katliamıyla karşı karşıya kalınacaktı. Tabi tehlike geçmiş değil, bakalım sonu nereye varacak. Festivalin, kaplumbağaların yumurtlama dönemine denk gelmesi nedeniyle yuvalar zarar görmesi kaçınılmaz olacaktır. Böyle bir durumda yabancı çevreciler, belgeselciler de buraya akın edecektir. Ülkemizi çağ dışı görüntülerle dünyaya rezil etmeyelim. Bu nedenle festival başka bir alanda yapılması zor değil, aklınızı başınıza toplayın, her neredeyse...

Mersin gündemine devam edelim. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, farklılığını hissettirmeye devam ediyor. Yılmaz, belediye binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Göreve geldikten sonra belediye içinde bir takım yapılanmaya gittiklerini söyleyen Yılmaz, bu kapsamda basın biriminden sorumlu olarak Meltem Şahin’in, Halkla İlişkiler Bölümünden sorumlu olarak da Selahattin İzci’nin göreve getirildiğini belirtti. Anlayacağınız mersin basınından iki yıldız daha belediyeye kaydı. Bence çok da iyi oldu, en azından konusunda uzman isimler belediye çatısı altında hizmet yapacaklar.

Şimdi biraz ülke sınırlarının hemen kıyısına bir göz atalım. Ne oluyor ulan? Diyeceğimiz cinsten bir olay burnumuzun dibinde yaşanıyor. ABD, Türkiye sınırına yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan Yunanistan'ın Dedeağaç kenti limanına 4 gün önce donanmaya ait bir gemi ile 2 bin asker, yaklaşık 700 araç, konteyner ve ekipmandan oluşan askeri sevkiyatta bulundu. Askeri araçlar gemiden indirilerek, Dedeağaç'ta bulunan birliklere gönderilerek, burada konuşlandırıldı. Askeri araçların, Romanya, Bulgaristan ve Macaristan´da yapılacak çok uluslu Saber Guardian-2019 tatbikatında kullanılacağı ileri sürüldü. Peki buna inanalım mı? Korkmayın, “Geldikleri gibi yine giderler.”

Peki sınırlarımızda ki hareketlilik farklı noktalarda yaşanmaya devam ederken, biz ne yapıyoruz? Tabi ki boş duracağımız yok, özellikle dış gülerin maşası olan terör örgütleriyle mücadele devam ediyor. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Pençe Operasyon Planı çerçevesinde, 27 Mayıs 2019 öğleden sonra Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetlerimizin atışlarını Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarımızla bir harekât başlatılmıştır. Operasyon ATAK helikopterlerimizin de desteğinde planlandığı şekilde devam etmektedir” dendi.

Havalar ısınmaya başladı...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi