Advert

istanbul escort

Bu kamçı kimin sırtına inecek?
Kemal İSTEK

Bu kamçı kimin sırtına inecek?

Bu içerik 655 kez okundu.

Gündemden gündeme yazım yolculuğumuzun ilki Tunçeli’nden. Tunceli Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Belediye Meclisinin olağan ve olağanüstü gerçekleştirdiği toplantılarda, belediye hizmet binasında bulunan tabelada yazılan "Tunceli" ibaresinin değiştirilerek "Dersim" yazılmasına karar verilmişti. Üretimle ve şeffaf belediyecilik uygulamasıyla kamuoyundan takdir gören Başkan Maçoğlu biranda imaj kaybetti. 

Maçaoğlu’nun bu kararına ülke çapında tepkiler yükseldi. Bu gelişme sonrası açıklama yapan Sanatcı Gökhan Özoğuz, daha önce desteklediği “Komünist Başkan” olarak bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu ile ters düştü. Şimdi onu parlatan isimlerden İsmail Küçükkaya ne diyecek doğrusu merak ediyorum. Ovacık gibi küçük ilçelerde başarılı işler çıkartan başkanlar il belediye başkanı olduğunda çavallarlar. Maçaoğlu’da bence çuvalladı.

Ulusaldaki haber yorum yolculuğumuza devam edelim. Bedelli askerlik kalıcı oluyor, yaş sınırı kalkıyor. 20 yaşına gelmiş herkes bedelli askerlikten faydalanabilecek. Şu anki koşullara göre 31 bin gibi bir bedel söz konusu. Bu bedeli yatıranlar 1 ay askerlik yapacak. Yoklama kaçağı olanlar bedelliden faydalanamayacak fakat kanundan önce yoklama kaçağı ve bakaya olanlar bir seferlik faydalanabilecek. Kanun yürürlüğe girdikten sonra yoklama kaçağı olursa gelmediği her gün için ceza olacak. Yeni sistemde askerlik 6 aya düşürülecek. Şuanda askerde olanlar kanun yürürlüğe girdiği tarihte 6 ayı tamamlayanlar terhis olacak, terhis olmak istemeyenlere de bir rakam ödenecektir.

Şimdi sormak gerekiyor. Hani beka sorunu vardı, hani Amerika güney sınırımıza yığınak yapıyordu? Doğru dürüst silah tutmayı öğrenemeyen askarlarla nasıl olası bir savaşta vatanı koruyacağız. Bizden öncekileri saymıyorum, bizim kuşak 18 ay askerlik yaptı da gıkı bile çıkmadı. Şimdi bunu bir tarafa koyalım ve Amerikada ki ülkemiz adına bir gelişmeye pençere açalım. ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 alması halinde F-35 programından çıkarılması çağrısı yapan karar tasarısını kabul etti. Bunun anlamı savunma konularında Amerika ile ter düşmeye devam ediyoruz. İşte tamda bugünlerde askerliğin kısaltılması ne anlam taşır, biraz da siz kafayı yorun!

Bir de iç mesle var, buna da bakalım: Cumhur İttifakı'nda yer alan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesini eleştiren Destici, bunun İstanbul seçimleri özelinde Cumhur İttifakı'na kurulmuş bir tuzak olduğunu ve buradan bir oy beklentisi olamayacağını iddia etti. Bunun anlamı içerde ve dışarda tetikte olmanın gereği ortaya çıkıyor. Acemi askerlerle tetiği basmanın ne kadar riskli olduğu anlaşılmıştır umarım.

Şimdi gelelim Mersin’e. Mersin Büyükşehir borç para peşinde koşmaya devam ediyor. MESKi’de bu kervana katıldı. 12 metreküp su kullanımına yüzde 15 indirim uygulanmasını içeren teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. AK Parti ve MHP’li üyeler, esnafa da su indirimi isterken, her iki teklif 24 Mayıs Cuma günü yapılacak genel kurulda karara bağlanacak. MESKİ Genel Müdürlüğü’nün Mayıs Ayı olağan Genel Kurul Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Toplantının en önemli gündem maddelerini, MESKİ Genel Müdür Vekiline 19 milyon 700 bin TL’lik borçlanma yetkisi verilmesi talebi ile Başkan Seçer’in seçim sürecinde verdiği söz çerçevesinde su ücretlerinde indirim yapılmasını içeren teklif oluşturdu. Borç yiğidin kamçısı, derler ama bu kamçı kimin sırtına inecek?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi